2018 Listování s Hejlíkem, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání

Listování s Lukášem Hejlíkem

Již poněkolikáté navštívil naší školu herec, režisér i scénárista Lukáš Hejlík se svým programem Listování, ve kterém chce děti zábavnou formou přimět k tomu, aby více četly, aby vyhledávaly knihy, ze kterých mohou čerpat spoustu zajímavých inspirací pro život, aby je čtení bavilo a aby se knihy staly jejich kamarády.

Lukáš Hejlík svým scénickým čtením s knihou v ruce motivuje děti k četbě knih, poutavou formou předkládá divákům nový zážitek z četby. Program Listování má také záštitu Ministerstva školství a v oblasti propagace čtenářství získalo Listování cenu Nadace Český literární fond.

Tentokrát s L. Hejlíkem přijela jeho herecká kolegyně Věra Hollá a přivezli se sebou dvě představení.
Pro žáky 1. stupně měli připravenou dramatizaci knihy Archie Kimptona - Šmodrcha a pro žáky 2. stupně dramatizaci knihy Jamese Dawsona a Hayley Longové – Jak být klukem/holkou.

Každé představení bylo věkově přizpůsobené dětem a pozorní diváci se u něho nejen zamysleli nad zajímavými otázkami ze života, ale také se dobře pobavili a zapojili se jako mladí herci do děje.

Z představení si děti odnesly nejen zajímavý kulturní zážitek, ale také autogramy a společné fotografie. Na oplátku herci obdrželi od žáků malou vánoční dekoraci a přáníčko, které sami vyrobili. Doufám, že akce splnila svůj účel v tom, že děti budou více času trávit s knihou a možná si v hodinách literární výchovy a čtení takové Listování pro své spolužáky pod vedením pedagogů i vyzkoušejí.

Děkujeme tímto paní L. Hajduové z Obecní knihovny v Albrechticích za zprostředkování tohoto zajímavého programu na podporu čtenářství našich žáků a finanční záštitu. Těšíme se opět příště.


Mgr. Jiřina Kowalczyková

 
 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 1611x | Datum: 02.01.2019

Sdílet:
© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací