9. A na exkurzi v pivovaru, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání


Jasného zářijového rána jsme se my, devátá třída, vydali na výpravu do místního pivovaru, abychom trochu zjistili, co obnáší povolání sládka. Do školy jsme se tedy přitrousili o čtvrt hodiny později, semkli se před hlavním vchodem do jednoho chumlu a vyrazili.
Když jsme dorazili, usadili jsme se pohodlně na lavice, a poté, co se nám majitel představil, nám byly předvedeny vzorky různých přísad, ze kterých se oblíbený nápoj vaří. Bylo nám dovoleno ochutnat různé druhy ječného sladu, které se lišily zbarvením – poněvadž se některé odstíny jmenovaly „čokoláda“ a „karamel“, mnozí spolužáci se mylně domnívali, že jde o různé příchutě (přichuť „Plzeň“ opravdu neexistuje). Majitel pivovaru nás provedl svým podnikem a při tom nám vysvětloval, jak fungují jednotlivé stroje a jak se v nich postupně vaří pivo.
Dozvěděli jsme se například, jak přesně se plní lahve, jak se čistí prázdné bečky a kolik taková bečka váží – také nám bylo připomenuto učivo přírodopisu, když se začalo mluvit o kvasinkách.
Vyprávěl nám také, jak se z jeho koníčku vařit pivo podomácku během posledních sedmi let stal podnik v Karviné a před dvěma lety byl rozšířen sem do Albrechtic.
Myslím, že můžeme společně prohlásit, že tato prohlídka byla zajímavá a poučná, ač nám ještě není zákonem povoleno pivo pít.

Hanka Kotlářová, 9.A


Další fotky na rajčeti:
 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 1820x | Datum: 09.09.2018

Sdílet:
© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací