Branný den 2017, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání

V pátek 21. dubna 2017 proběhl na naší škole již tradiční Branný den.
Zúčastnilo se 6 družstev sestavených z žáků všech tříd druhého stupně.
Za doprovodu vyučujících postupně navštívili 6 stanovišť, která zajistily posádky Integrovaného záchranného systému, tedy Policie ČR, Hasičského záchranného sboru a záchranáře zastoupili členové Českého červeného kříže.
Na všech stanovištích se žáci seznámili s činností jednotlivých složek a mohli se také interaktivně zapojit, především na stanovišti ČČK, kde si prakticky vyzkoušeli resuscitaci a ošetření různých zranění nebo na stanovišti Policie, kde si mohli osahat výzbroj těžkooděnců, pouta či brýle simulující vidění pod vlivem alkoholu či drog.
Na závěr všechna družstva vyplňovala znalostní testy z oblasti IZS, dopravní testy, testy z topografie či luštili vzkaz z Morseovy abecedy. Celou akci pak završili sepsáním článků o tom, jak prožili Branný den. Ty nejlepší si můžete přečíst na webových stránkách naší školy.


Veškeré snažení družstev bylo vyhodnoceno. A jak to všechno dopadlo?

Na třetím, tedy bronzovém místě, se umístilo družstvo č. 4 pod vedením p. uč. Miriam Charvátové s celkovým počtem 64,5 bodů a to ve složení: Kuba Hosťovecký, Jirka Lysek, Zuzka Daňhelová, Melánie Mikešová, Lucka Veselá ze 6. A; Filip Galganek, Ondra Sláma, Agi Charvátová, Lea Romanowská ze 7. A; Filip Hrachovec, Jirka Kvapil, Jirka Studník, Denisa Holbová, Sára Ruhswurmová z 8. A; Aleš Hackenberg, David Miech, Denisa Bystroňová a Klára Mihalcová z 9. A.

Druhé, stříbrné místo, obsadilo družstvo č. 5 pod vedením p. uč. Jarmily Stoklasové s celkovým počtem bodů 66,25 ve složení: Lukáš Kornas, Vašek Meliš, Natka Kóňová, Magda Melišová, Ester Tobolová ze 6. A; David Grabowski, Michael Studník, Dani Hřebačková, Terka Poláková ze 7. A; Standa Janik, Nicolas Mikeš, Jarek Vavruša, Lucka Galuszková, Katka Pipreková z 8. A; Patrik Chromik, Petr Stodůlka, Petra Kornasová a Lenka Kožuszniková z 9. A.

Zlatou pozici, tedy první místo, si vybojovali členové družstva č. 6 pod vedením p. uč. Radky Kozlové s celkovým počtem 72,5 bodů, a to ve složení: Kuba Kos, Michal Poláček, Barča Křístková, Dominika Škaroupková ze 6. A; Kuba Jurečka, Matěj Šimara, Ondra Uherek, Niki Býčková, Klára Foltynová, Adéla Matouchová ze 7. A; Lukáš Juchno, Jirka Mokroš, Klaudie Branikovičová, Anička Folwarczná, Natka Macurová z 8. A; Filip Kotula, Roman Szymutko a Dominika Brzósková z 9. A.


Všem vítězným družstvům blahopřejeme.

Odkaz na všechny fotky:
P. Charvátová, M. Charvátová
 

Nejlepší články od žáků:


Družstvo č. 6
Dne 21. dubna se v naší škole konal Branný den. Žáci 6. - 9. tříd byli rozděleni do šesti skupin po osmnácti členech. Tuto akci nám umožnili uspořádat Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, Policie ČR a Český červený kříž.
My, jakožto šestý tým, jsme začínali na stanovišti Hasičárna, jenž se nacházelo v učebně jazyků. Zde nám bylo vysvětleno, jak se zachovat v případě požáru a jakou rychlostí se vznítí například vánoční stromek.
Poté jsme přešli na stanoviště číslo dvě, tam na nás čekal sanitární vůz červeného kříže. Na tomto stanovišti nám byla osvětlena práce Českého červeného kříže. Naší další zastávkou bylo stanoviště Ošetřovna. Zástupkyně Českého červeného kříže nám zde vysvětlila zásady první pomoci.
Po následující přestávce jsme se přesunuli na stanoviště "Stopadesátosmička". Zástupci Policie ČR nám zde vysvětlili podstatu své práce. Bylo nám umožněno vyzkoušet neprůstřelnou vestu, pouta, štít a tězkooděnecký oblek.
Po následujících dvaceti minutách jsme se přesunuli o 10 m, kde nám bylo předvedeno, jak vidí člověk po požití alkoholu a drog.
Na posledním stanovišti nás čekal hasičský vůz. Zástupcem Hasičského záchranného sboru nám byla popsána jeho výbava a funkce.
Po akci jsme vyplňovali různé testy a kvízy týkající se IZS a dopravy. Moc jsme si tuto akci užili a dozvěděli jsme se spoustu nových věcí.

Družstvo č. 5
Dne 21. 4. 2017 se na naší škole konal Branný den, kdy přijeli hasiči, záchranka a policie. Hasiči nám rozdali samolepky, pexeso a rozvrh hodin.
Také se nám líbila první pomoc, protože jsme se něco nového naučili a vyzkoušeli. Naučili jsme se ošetřovat řeznou ránu na ruce, stabilizovanou polohu a resuscitaci.
U policistů se nám líbila pouta, která označili jako náramky přátelství. Mohli jsme si vyzkoušet nejen 15 kg vestu, ale tak jiné oblečení policie. Nejvíce se nám líbily brýle, které způsobovaly vidění za účinku alkoholu.
Branný den jsme si užili a už tedˇ se těšíme na další.

Družstvo č. 4

Jedna plus jedna rovná se dva # zhulení
Dnešní den byl super, protože jsme se dozvěděli, jak se zachovat v krizových situacích.
Navštívili jsme různá stanoviště, kde jsme si mohli vyzkoušet, např. u policie brýle, které simulovaly, jak vidí člověk, který je opilý a zhulený. Stejně jako u hasičů, i u policie, jsme mohli vidět vybavení, které používají.
Byli jsme poučeni o tom, jak zareagovat při požáru, při zásahu policie a jak poskytnout pomoc raněnému. Zahráli jsme si na zdravotníky a určovali diagnózu. Denisa dokázala oživit panduláka Toníka, který byl v bezvědomí.
U policie jsme si mohli vyzkoušet vybavení a pouta, ze kterých jsme se nemohli dostat, jediný Filip to dokázal.
Na závěr jsme vyplnili kvízy, které jsme určitě vyhráli.
 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 3249x | Datum: 25.04.2017

Sdílet:

Zobrazeno:2226x

Zobrazeno:2321x

Zobrazeno:2311x

Zobrazeno:2359x

Zobrazeno:2334x

Zobrazeno:2301x

Zobrazeno:2416x

Zobrazeno:2312x

Zobrazeno:2310x

Zobrazeno:2469x

Zobrazeno:2282x

Zobrazeno:2314x

Zobrazeno:2328x

Zobrazeno:2263x

Zobrazeno:2331x

Zobrazeno:2313x

Zobrazeno:2290x

Zobrazeno:2271x

Zobrazeno:2274x

Zobrazeno:2279x

© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací