Hejtmanův pohár 2018 - 2019, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání


Hejtmanův pohár

Úspěch pro naši školu!

Sportovní komise oficiálně potvrdila výsledky 5. ročníku Hejtmanova poháru.

Přihlásili jsme se do této soutěže podruhé a podařilo se nám posunout se ve výsledkové listině o jedno místo vpřed – letos jsme vybojovali 2. místo a poukázku na nákup zboží za 4000,- Kč v Decathlonu!

Předání cen se uskuteční na krajském úřadě v Praze při celorepublikovém setkání nejúspěšnějších škol za účasti vrcholného představitele hlavního města.

V letošním školním roce jsme se opět zapojili do soutěže pro všechny základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií – Hejtmanův pohár.

Některé aktivity, které jsme museli splnit, jsme znali už z předešlého ročníku, např. složit slib, nafotit stavbu opičí dráhy, vymyslet vlastní opičí dráhu, natočit video, jak spolužáci fandí při probíhání dráhy, posbírat fotky ze sportovních aktivit mimo školu.
Nově jsme plnili například tyto úkoly – složit, nazpívat a natočit hymnu Hejtmanova poháru, nakreslit komiks na sportovní téma, uspořádat sportovní karneval, vytvořit překážkovou dráhu z těl žáků, běhat člunkový běh nebo ke každému písmenu názvu Hejtmanův pohár přiřadit něco, co souvisí se sportem.

Loňský ročník, kterého jsme se účastnili poprvé, byl pro nás úspěšný, neboť jsme při první účasti vybojovali třetí místo v rámci Moravskoslezského kraje. Letos se nám dařilo ještě lépe a podle oficiálních výsledků jsme skončili na 2. místě! 

Předávání cen Hejtmanova poháru v Praze12. listopadu 2019Ve středu 6. listopadu 2019 jsme byli pozváni
do Prahy na Staroměstskou radnici, abychom si převzali cenu
za 2. místo v soutěži Hejtmanův pohár – soutěž škol ve zdolávání opičí dráhy.

Loni jsme se do této soutěže zapojili poprvé a podařilo se nám získat 3. místo v Moravskoslezském kraji.
V letošním, 5. ročníku této soutěže jsme se ještě o jeden stupínek zlepšili a obsadili v rámci Moravskoslezského kraje 2. místo a v rámci celé České republiky 11. místo.

Tak krásného umístění bychom nedosáhli bez aktivního přístupu všech žáků školy a také vyučujících tělesné výchovy, zejména p. uč. B. Kajfošové a také p. vychovatelky L. Chybové ze školní družiny.

Slavnostní předávání cen se konalo v Brožíkově sále na Staroměstské radnici a poté si všichni přítomní mohli prohlédnout prostory radnice a orloj.

Za každou oceněnou školu se akce mohli zúčastnit spolu s pedagogem čtyři žáci – naši albrechtickou školu reprezentovaly Johanka Struhárová z 4.A, Markéta Borusíková z 6.A, Denisa Grabowská z 6.B a Zuzana Daňhelová z 9.A spolu s p. uč. Radkou Kozlovou, která celou akci organizovala.

Kromě zmíněné Staroměstské radnice jsme se podívaly i na další známá místa – Karlův most, Národní divadlo, Václavské náměstí, Pražský hrad, katedrálu sv. Víta, takže jsme domů odjížděly nejen s cenami, ale také plné dojmů a zážitků.


Letos jsme získali 2. místo v Moravskoslezském kraji a obdrželi jsme odměnu ve výši 4000,- Kč na nákup zboží v Decathlonu.
Pro výuku tělesné výchovy p. uč. Kozlová nakoupila nové florbalové hole, sety na stolní tenis a stopky.R. Kozlová


 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 1277x | Datum: 08.02.2020

Sdílet:
© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací