Nová fyzikální učebna, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Modernizace učebny fyziky na ZŠ Albrechtice:

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice, příspěvková organizace realizovala projekt s názvem „Modernizace učebny fyziky na ZŠ Albrechtice“, který je kofinancován z evropských prostředků prostřednictvím dotačního titulu ROP Moravskoslezsko.

Předmětem projektu je vybavení odborné učebny fyziky pro 194 žáků Základní školy v Albrechticích. Učebna je využívána i k výuce jiných předmětů (např. chemie, volitelný předmět Práce s laboratorní technikou). Cílem projektu je zvýšit motivaci žáků a kvalitu výuky přírodovědných a technických předmětů a poskytnout absolventům školy potřebné kompetence odpovídající požadavkům zaměstnavatelů na trhu práce. Moderní vyučovací metody pro praktické a teoretické vyučování se v současné době jen stěží obejdou bez moderního zařízení.

Realizací projektu chceme ještě více zvýšit motivaci žáků a kvalitu výuky přírodovědných a technických předmětů a poskytnout absolventům školy potřebné kompetence odpovídající požadavkům zaměstnavatelů na trhu práce.

Projekt je realizován v roce 2015.
Učebna prošla celkovou rekonstrukcí, byla vymalována, položila se nová podlaha, je vybavena novým nábytkem, zastíněním, audiovizuální technikou, interaktivní tabulí, tablety, hlasovacím zařízením a fyzikálními pomůckami, které se používají na vysokých školách - senzory, fyzikálním softwarem, máme skvělou meteorogickou stanici. Vše je softwarově propojeno s počítačem tak, aby výuka pro žáky byla co nejnázornější a nejzajímavější. Cena celkové rekonstrukce se přiblížila k částce 2 500 000 Kč.

Foto učebny před rekonstrukcí:

Foto rekonstrukce učebny:

Foto učebny po rekonstrukci:

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 5247x | Datum: 14.09.2015

Zobrazeno:2823x