Planetárium - říjen 2016, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

EXKURZE DO PLANETÁRIA

Dne 24. 10. 2016 všichni žáci 2. stupně naší školy navštívili Planetárium Ostrava. V pořadech Ze Země do vesmíru a Napříč sluneční soustavou jsme prošli dlouhou cestu zkoumání vesmíru, na které jsme viděli planety, hvězdy, Slunce, Měsíc, galaxie, mlhoviny a další dílky obrovské kosmické mozaiky, která je naším domovem. Součástí projekce byla i živě komentovaná prohlídka hvězdné oblohy.

Navštívili jsme také Experimentárium, jehož součástí jsou interaktivní exponáty určené k hravému poznávání přírodních zákonů a dějů. Například jsme si vyzkoušeli, jaké to je vyskočit si na Měsíci, viděli jsme sami sebe v infračerveném světle, prošli se v zrcadlovém bludišti a řídili jsme vozítko na Marsu.

Některé postřehy žáků:

Bylo to super. Ve filmu se líbila hlavně Venuše. Z exponátů bylo asi nejlepší zrcadlové bludiště, ale všechno bylo super.

Planetárium bylo skvělé, nejvíc se mi líbil film o vesmíru. Moc jsem si výlet užil a vůbec se mi nechtělo odjet.

Pořad byl zajímavý, dozvěděla jsem se zajímavé nové věci, např. tanec galaxií.

Dozvěděla jsem se spoustu věcí, nejvíc se mi líbilo zrcadlové bludiště, vozítko na Marsu a další.

Všechno se mi líbilo, chci, abychom jeli i příště.

Líbil se mi robot, který jezdil po Marsu, taky vystřelování na Měsíci, zajímavé bylo i tsunami, tornádo, ta koule, co reagovala na dotek a zrcadla.

Vše to bylo super, moc se mi to líbilo, byla to bomba.

Film byl pěkný, líbil se mi, protože jsme se podívali do vesmíru a mohli jsme vidět, co většina nevidí. Nejlepší byl exponát tornádo.

Exponáty se mi líbily všechny, ale nejlepší bylo naprogramovat vozítko na Marsu. Bylo to super, moc jsem si to užila.
Organizátor Mgr. Miriam Charvátová
Odkaz na fotky: