Výpis všech článků stránka 1, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Výpis všech článků

Aktuality ze života školy:

22. listopadu 2022

DEN NARUBY

I letos jsme vyhlásili tzv. tématické dny. A již 15. listopadu jsme si užili hodně legrace během Dne NARUBY – řečeno jinak: holky se převlékly za kluky a kluci za holky. Rázem jsme měli ve škole zbrusu nové žactvo… a toho smíchu kolem! Někteří si na svých „kostýmech a make-upech“ dali opravdu záležet, o čemž svědčí bohatá fotogalerie na webových stránkách školy.
Zkrátka, škola není jen učení, občas je třeba školní život zpestřit a my pevně věříme, že se nám to daří a dařit bude. Už teď se těšíme na čas adventní, protože… možná přijde i Mikuláš!
Mgr. Pavlína Charvátová

Projekt „Pěšky do školy“.

Téma projektu a jeho výsledky:
Pěšky do školy snižuje počet aut před školami v dobu konání akce a ranním otevřením školy. Před některými školami nezastavilo žádné auto, průměrně se počet aut před zapojenými školami snížil o polovinu. Čím déle akce Pěšky do školy ve škole trvá, tím větší je pravděpodobnost, že změna dopravního chování bude mít trvalý charakter. Obzvláště školy, které se zapojují pravidelně, pozorují trvalý pokles dětí dovážených do školy autem. Účast v soutěži o třídu, která nejvíce chodí, zvyšuje motivaci k pěší dopravě a může pozitivně ovlivnit zažité způsoby dopravy.
Je zřejmé, že dětem se akce „Pěšky do školy“ líbí, i když chodit pěšky vyžaduje jistou námahu.
Akce má vliv na volbu způsobu dopravy do školy.
Čím déle akce „Pěšky do školy“ ve škole trvá, tím větší je pravděpodobnost, že změna dopravního chování bude mít trvalý charakter.
Starší děti (13 až 16 let) na rozdíl od mladších dětí (5 až 9 let) častěji chodí do školy pěšky, častěji uvádí, že chodit pěšky do školy je nejjednodušší a jsou v hodnocení akce kritičtější.
Děti (i rodiče) vidí cestu do školy novýma očima – všímají si menšího automobilového provozu, změn počasí, potkávají kamarády, pozorují přírodu, což zvláště mladší děti s oblibou zaznamenávaly do svého Pěšího deníku.
Učitelé i rodiče žáků budou s projektem seznámeni.

Odkaz na stránky projektu:
Manuál k akci "Pěšky do školy":

NÁRODNÍ PLÁN PODPORY NÁVRATU ŽÁKŮ DO ŠKOL DOUČOVÁNÍ

Informujeme žáky a rodiče, že od září 2021 bude probíhat v rámci Národního plánu návratu žáků do škol doučování žáků.

Jde o dlouhodobý projekt MŠMT, jehož cílem je zmírnit negativní dopady výpadku prezenční výuky v důsledku COVID - 19.

1. Jedná se o aktivitu, která slouží primárně pro doplnění vzdělávacích ztrát způsobených přerušením prezenční výuky.

2. Jde o bonusový program. Doučování není součástí povinné školní výuky.

3. Rozhodnutí o poskytnutí podpory v podobě doučování a způsob výběru žáků je v kompetenci ředitele školy.

4. O konkrétním způsobu organizace a zařazení žáků budou žáky v úvodu školního roku informovat třídní učitelé.

5. V případě, že bude žák pro doučování vybrán a zákonný zástupce vyjádří svůj souhlas, je účast žáka na doučování povinná.

Rozvrhy pro rok 2022/202

Celkový počet článků: 2

© 2014 - 2022 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.