Projekt Učitelé On-line, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání

PROJEKT UČITELÉ ONLINE OPERAČNÍ PROGRAM VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST OBLAST PODPORY 1.3 –DALŠÍ VZDĚLÁVÁNÍ PRACOVNÍKŮ ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ VÝZVA 51Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky UČITELÉ ONLINE.

 Naše škola se v letošním školním roce zapojila do projektu pod názvem „UČITELÉ ONLINE“, který je realizován v rámci výzvy č. 51 Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, oblast podpory 1.3 Další vzdělávání pedagogických pracovníků škol a školských zařízení.

Příjemcem podpory je Střední odborné učiliště DAKOL, s.r.o., partnery projektu jsou firma ITveSkole, o.p.s., 30 základních a 6 středních škol. Projekt bude realizován v období září 2014 – červenec 2015. Hlavním cílem projektu UČITELÉ ONLINE je zvýšení kompetencí pedagogických pracovníků základních a středních škol při integraci informačních a komunikačních technologií do výuky a výchovně-vzdělávacích činností školy.

Záměrem projektu je proškolit více než 500 pedagogických pracovníků z 30 základních a 7 středních škol v Moravskoslezském, Olomouckém, Zlínském a Královehradeckém kraji v oblasti využívání moderních technologií ve výuce.

Aktivity projektu:

 • Vzdělávání ředitelů ZŠ a SŠ - podpora vedení škol ve využívání digitálních technologií pro integraci ICT do života školy.
 •  
 • Podpora metodiků ICT na ZŠ a SŠ – proškolení pedagogických pracovníků, kteří poté budou působit na škole na pozici metodika ICT.
 •  
 • Mentoring a podpora pedagogických pracovníků formou asistence při pedagogických a technických problémech s využitím ICT ve výuce - školám a jejím pedagogům bude zajištěna metodická a technická podpora při využití a integraci ICT do výuky po celou dobu realizace projektu, podpora bude dostupná prezenčně i on-line.
 •  
 • Vzdělávání pedagogických pracovníků k integraci ICT do výuky – zvýšení ICT kompetencí pedagogických pracovníků se zaměřením na efektivní využívání techniky, kterou jsou školy již vybaveny a zvýšení ICT kompetencí pedagogických pracovníků se zaměřením na zavádění a využití nových moderních mobilních (dotykových) zařízení ve výuce a oborových didaktikách.
 •  
 • Evaluace projektových aktivit - vyhodnocení přínosů/dopadu/efektu vzdělávacích aktivit na reálné využití ICT techniky ve výuce v dané škole.
 •  
 • Přínos školám proškolení pedagogové na školách v oblasti ICT, především v oblasti moderních dotykových technologií metodická a technická podpora při využití a integraci ICT do výuky po celou dobu realizace projektu získání moderního dotykového zařízení - tablety nebo dotykové notebooky.
 •  
Informace o projektu: Ing. Jaroslava Pašíková, tel. 595 391 056, pasikova.jaroslava@dakol-karvina.cz. Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.
 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 5574x | Datum: 16.10.2014

Sdílet:

Učitelé on-line

Učitelé on-line

Zobrazeno:2969x

Učitelé on-line

Učitelé on-line

Zobrazeno:2968x

Učitelé on-line

Učitelé on-line

Zobrazeno:3024x

Učitelé on-line

Učitelé on-line

Zobrazeno:3043x

Učitelé on-line

Učitelé on-line

Zobrazeno:3088x

Učitelé on-line

Učitelé on-line

Zobrazeno:2924x

© 2014 - 2024 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací