Škola v přírodě 2019, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání


Podívejte se na video ze školy v přírodě, které vytvořil pan učitel KUBIENA.

Krátká zpráva z ozdravného pobytu

V pondělí 11. 3. 2019 se 77 žáků naší ZŠ a MŠ Albrechtice spolu 9 pedagogy vypravilo na dotovaný ozdravný pobyt do areálu Skiland v Ostružné. Cesta byla klidná, i když se trochu protáhla díky polomům po předešlé větrné noci.

Po ubytování jsme ihned šli do jídelny na chutný oběd a pak nastalo vybalování objemných kufrů.

V hotelu v krásných dvoulůžkových – popř. třílůžkových pokojích byli ubytováni žáci pátých tříd. Druháci, třeťáci a čtvrťáci bydlí ve vedlejší budově – v penzionu - v pokojích o kapacitě 2, 3 a 4 postele. Děti byly na pokoje umístěny podle vlastního výběru – kamarádi bydlí spolu.

Stravujeme se všichni společně v jídelně, kde máme snídani formou švédských stolů a výbornou domácí stravu a každý večer teplé večeře.

První den, v pondělí, jsme vyšli na krátkou prohlídku okolí.

Následující den čekal děti bubenický workshop s panem Zdeňkem Rollerem, na kterém si mohly vyzkoušet hru na dva druhy bubnů a vydat se s nimi na Cestu kolem světa. Tento den nás také čekaly hrátky na sněhu a vycházka k bunkrům.

Ve středu jsme absolvovali zajímavou přednášku se zástupem CHKO Jeseníky, užívali jsme si sněhové nadílky a odpoledne šli zdatní plavci do hotelu Park, kde se vyřádili ve dvou bazénech- krytém sladkovodním a venkovní bazénu s teplou slanou vodou. Tento den jsme si prohlédli unikátní expozici hudebních nástrojů, kde jsme uviděli víc jak 600 hud. nástrojů z celého světa.

Ve středu jsme se vypravili vlakem do Lipové do jeskyní Na Pomezí. Kromě nádherné krápníkové výzdoby jsme viděli zblízka i spící netopýry- vrápence. Večer čekala všechny děti hra Bingo.

Následující den jsme opět využili sněhovou na nadílky ke stavbě sněhuláků a iglú. Jedna část dětí šla zblízka pozorovat vrtule větrné elektrárny. Děti vyzkoušely své vědomosti z různých okruhů znalostí ve kvízech na téma Máme rádi Česko, Chytrá hlavička, České pohádky, Tipovací soutěž atd. Večer byla krátká diskotéka.

V sobotu, 16. března, už konečně vyšlo sluníčko a po výuce nás čekala cesta za pokladem, počasí nám přálo a sladký poklad si všichni po splnění deseti úkolů zasloužili. Také jsme si předpřipravili výtvarné podklady na „Plackohraní“. Odpoledne si děti vyzkoušely bowling, hra se jim moc líbila. Večer pak zájemci předvedli své kreativní účesy v soutěži „Zajímavé účesy“. Fantazie dětí byla opravdu vysoká a účesy a jejich slovní představení velmi zajímavé a vtipné.

Neděle byla určena dopoledním volným hrám a po brzkém obědě jsme se vypravili vlakem do Horní Lipové a pak turistickou vycházkou k atrakci zvané Lesní bar. Po návratu z výletu a po večeři ještě následovala výtvarná soutěž na téma Zážitky ze školy v přírodě.

První týden nám utekl jako voda a spousta dalších zážitků nás ještě čeká.

Předpokládaný návrat ze školy v přírodě je v pátek 22.3.2019 kolem 12,00 hodin.


Druhý týden ve škole v přírodě


V pondělí 18. 3. jsme se dopoledne ve svých učebnách učili a dokončovali také výtvarnou soutěž, ve které děti zpracovaly své zážitky z prvního týdne pobytu. Ve výtvarných pracích se objevily obrázky z bubenického workshopu, z výletu do jeskyní, staveb ze sněhu i návštěvy plaveckých bazénů ve vedlejším hotelovém komplexu. Také jsme dopoledne pobyli venku na čerstvém vzduchu. V poledním klidu se děti připravovaly na večerní soutěž „Skiland má talent“. Pak nás navštívil pan Kišš, který nám pomohl dokončit naše předpřipravené výrobky. Konala se totiž finální část Plackohraní – výsledkem pak jsou placky nebo magnetky s vlastním obrázkem na téma ŠVP Skiland – Ostružná. Opět jsme pak odpoledne strávili venku - vycházka k vrtulím větrné elektrárny a hry na hřišti. Po večeři se konala očekávaná soutěž, ve které děti předvedly své hudební, kouzelnické, taneční, herecké i jiné schopnosti. Výsledky hodnotila „mezinárodní“ porota v podání pedagogů.

V úterý po dopolední výuce, pobytu venku a obědě jsme se vydali autobusem do Velkých Losin, kde nás čekala exkurze do Muzea výroby ručního papíru. Velmi příjemná byla opakovaná pochvala paní průvodkyně, která nám sdělila, že tak hodné dvě skupiny dětí, jako jsou naše, ještě neměla. To nás všechny velmi potěšilo. Děti si v lázeňském městečku nakoupily suvenýry a vydali jsme se všichni opět zpět do Ostružné. Večerní program jsme už vzhledem náročnému dni nechali klidnější – volné hry a brzká večerka.

Středa byla věnována turistice. Hned ráno jsme se vydali dvěma autobusy přes Karlovu Studánku na Ovčárnu a pak pěšky na nejvyšší horu Jeseníků Praděd. Děti, které byly nachlazené – nebo si fyzicky netroufaly na výšlap, zůstaly na hotelu a věnovaly se hrám a jiným méně náročným aktivitám. Všem ostatním turistům velice přálo počasí. Šlo se nám výborně, cestou jsme se kochali nádhernými pohledy do okolí a brzy jsme byli nahoře. Za výstup jsme byli odměněni nádherným slunečným počasím a překrásným výhledem. Lepší už to ani nemohlo být. Po příjezdu zpět na Skiland následoval odpočinek na pokojích a po večeři proběhla dlouho očekávaná Noční stezka odvahy. V ní děti procházely ve dvojicích nebo trojicích terénem v okolí areálu, který byl osvětlen svíčkami a musely si přečíst a zapamatovat nápis na kartičce v altánku. Za splnění těchto úkolů získal každý pamětní „medaili“ z této akce.

Ve čtvrtek jsme se opět trošičku učili, hráli jsme si venku a po obědě a poledním klidu jsme si ještě naposledy venku užili za slunečného jarního počasí čerstvý jesenický vzduch. Po svačince pak už nás čeká balení kufrů. Večer budeme celkově hodnotit náš pobyt, budou rozdány poslední diplomy a odměny. Pak už se jen naposledy vyspíme mimo domov a ráno po snídani vyrážíme zpět do Albrechtic.

Celý pobyt se nám velmi vydařil. Je nám pouze líto, že některé děti během pobytu onemocněly a musely odjet domů.

Ze Skilandu v Ostružné Jiřina Kowalczyková

Odkaz na fotky:
 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 1454x | Datum: 28.03.2019

Sdílet:
© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací