Workshop Frýdek - Místek - 9. A, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání

Workshop ve Střední odborné škole Na hrázi ve Frýdku – Místku

Pracovní a současně studijní cesta do Frýdku – Místku čekala žáky 9. A třídy naší školy jednoho velmi mrazivého dne počátkem ledna tohoto roku. Střední škola Na Hrázi ve Frýdku – Místku vyslala školní autobus s příjemným panem řidičem, aby odvezl žáky deváté třídy pod dozorem p. učitelky T. Pawerové k nim do školy, kde se žáci celé dopoledne seznamovali s činností některých studijních oborů. Škola je zaměřena na agropodnikání, dopravní prostředky, zahradnictví, stroje apod.

Děti se rozdělily na dvě skupiny a postupně procházely jednotlivými stanovišti, kde si například vyzkoušely aranžování. Měly připravenu aranžovací hmotu, sušené květiny, aranžovací květiny, traviny, tavnou pistoli, drát aj., prošly přednáškou o aranžování a mohly se pustit do práce. Některým se dařilo více, některým méně. Všechny děti si mohly svou zručně vytvořenou květinovou vazbu odvézt domů.

Dalším stanovištěm byla jízda na traktoru, kde se děti učily rozjet tento velký dopravní prostředek, a když se jim rozjezd zdařil, pokračovaly ve slalomové jízdě na zmrzlé vozovce. Všem se kouřilo od pusy, ale úsměv nikomu na rtech nezamrzl.

Na dalším stanovišti se žáci pokoušeli převážet pomocí novějšího traktoru s nakladačem svázané balíky obilí, navážet je na sebe a zase sundávat balíky a opět je umístit zpět na původní místo. Tentokrát se museli soustředit na více činností najednou. I tuto pro ně neznámou práci zvládli všichni téměř na výbornou.

A posledním úkolem bylo projet s malým traktůrkem na ovládání předem stanovenou trasu. Úkol to byl nelehký, ale zároveň všechny pobavil. Se zaujetím všichni sledovali všechny, komu traktor vyjede z dráhy, kdo se naopak během chvilky stane „řidičem z povolání“, nesjede z trasy, nenabourá a s minimální časovou ztrátou dojede do cíle.

Děti se zabavily, poučily, prohlédly si školu, naučily se novým činnostem a možná, možná se na Střední odbornou školu do Frýdku – Místku vrátí, aby zde studovaly a připravovaly se na svá budoucí povolání.

Táňa Pawerová

 

 
 
 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 2803x | Datum: 12.01.2017

Sdílet:

Zobrazeno:1320x

Zobrazeno:1521x

Zobrazeno:1436x

Zobrazeno:1709x

Zobrazeno:1687x

Zobrazeno:1684x

Zobrazeno:1732x

Zobrazeno:1348x

Zobrazeno:1334x

Zobrazeno:1224x

© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací