Zámek Fryštát, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání

Zámek Fryštát.
Podzimního dne 8. září se naše třída, čerstvě 8. A, autobusem vydala na karvinský zámek Fryštát. Náš kolektiv se hned za dveřmi rozdělil na dvě skupiny, z nichž si jedna skupina prohlédla vlastní budovu zámku a druhá skupina se prošla po později přistavěném Lottyhausu, Lottině domě“.

Naši průvodci nás vzali na výpravu nádherným empírovým zámkem. Přesunuli jsme se v čase o dvě tři století zpátky a prohlídka mohla začít. Takřka každý předmět, umělecký výtvor zavěšený na látkových tapetách či kus oblečení měl něco do sebe. Někdy jsme si dokonce vyslechli zajímavý příběh, který za daným předmětem stál. Dozvěděli jsme se kupříkladu mnoho zajímavého o rodě Larish-Mönichů, posledních vlastníků zámku, jak se přivolávalo služebnictvo nebo co se musely hraběcí děti učit.

Takto jsme procházeli starobylými ložnicemi, salónky, hernami, dětskými pokoji i místnostmi pro služebnictvo. Naši kluci se nejvíc nadchli, když nám průvodkyně
vysvětlovala užití kuřáckého salónku :) Sem tam jsme dokonce byli tázáni na některá jména či letopočty z výkladu. Pak jsme horko těžko lovili v paměti a dávali dohromady správné odpovědi. Naše krátká cesta v čase nás bavila.


Hanka Kotlářová 8.A 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 2381x | Datum: 17.09.2017

Sdílet:
© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací