Zlomky v 7. A, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Zlomky činnostně

Na počátku října jsme se se sedmáky začali učit zlomky. Aby učivo nebylo nudné a nezajímavé, učíme se metodou činnostního učení. Žáci projevují vlastní iniciativu – pracují, přemýšlí, hovoří a tvoří.

Základním principem činnostního vyučování je probouzení zájmu (motivace) a nabývání nových poznatků žáky názorně, vlastní činností a prožíváním za pomoci vhodných učebních materiálů a pomůcek.

My jsme vyzkoušeli kolíčkovou metodu a hrací karty, kde sedmáci sami poznávali různé části celků. A že jim to šlo!!!

V průběhu činnostních vzdělávacích postupů je žák veden k samokontrole, samohodnocení a odpovědnosti za svá rozhodnutí. Učí se pracovat sám i spolupracovat v týmu. Poznává okolní svět a následně poznává i sebe.

Činnostní učení má několik významných předností, například:

● vnitřně motivuje žáky, rozvíjí jejich zvídavost a tvořivost

● pozitivně působí na všechny žáky, neboť při něm mají všichni možnost prožít úspěch, což je motivuje k dalšímu vzdělávání

Hodiny matematiky si tak užívají jak žáci, tak také vyučující.

Irena Ruhswurmová

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 64x | Datum: 13.10.2019

© 2014 - 2019 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.