Známe výsledky!!!, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledáváníHejtmanův pohár

Hejtmanův pohár je soutěž pro všechny základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií v překonávání překážkové dráhy. V každém kraji České republiky získá škola s nejvyšším počtem bodů Pohár hejtmana daného kraje, ale ani školy na 2. a 3. místě nepřijdou zkrátka, neboť získají peněžitou cenu na nákup sportovního vybavení.

Naše škola se letos zapojila do této soutěže poprvé a od začátku jsme sledovali, jak stoupáme v žebříčku zapojených škol vzhůru.
Postupně jsme plnili úkoly, které nám organizátoři připravili – překonání opičí dráhy plné kreativních překážek, sestavení a zdolání vlastní opičí dráhy, probíhání dráhy, zatímco skupina žáků sedí na imaginární židli nebo skáče přes švihadlo. Jiné úkoly vyžadovaly zapojení fantazie a kreativitu, jako např. vytvoření nápisu Hejtmanův pohár z těl žáků nebo diplomu pro nejrychlejšího žáka.

Vše jsme museli řádně zdokumentovat a video nebo fotografie odeslat. Takto jsme zachytili nejen všechny výše umíněné úkoly, ale také stavbu dráhy, složení slavnostního slibu a sportovní přípravu – ať už rozcvičku v tělocvičně nebo jiné sportovní aktivity mimo školu.

Pro získání dalších bodů jsme se dokonce zapojili i do další soutěže - 100 let českého sportu, kam jsme zaslali článek o rodákovi z našeho regionu – Pavlu Maslákovi.

Do projektu se zapojily hlavně dívky ze 7. A pod vedením p. uč. Radky Kozlové, ale postupně se podařilo získat pro soutěž i chlapce ze 7. A a některé další jednotlivce z 5. A, 8. A a 9. A.

Díky společnému úsilí se naše škola nakonec umístila na 3. místě v Moravskoslezském kraji a získala poukázku na nákup zboží dle vlastního výběru v Hervis sportu. Předání cen proběhne na krajském úřadě na podzim 2018.
Děkuji všem zúčastněným žákům a žákyním za jejich aktivitu a nadšení!

Mgr. Radka Kozlová
 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 1770x | Datum: 31.07.2018

Sdílet:
© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací