Aktuality ze života školy:

27. června 2022

Přejeme všem žákům, pracovníkům školy i rodičům
pěkné a slunečné prázdniny
a budeme se těšit na školní rok 2022/2023.

HAVÍŘOVSKÁ LIGA ZÁKLADNÍCH ŠKOL V BEZKONTAKTNÍM RAGBY

V úterý 31. května 2022 uspořádal RC Havířov ve spolupráci s městem Havířov další ročník Školní ligy v Tag ragby pro žáky 2. stupně základních škol města Havířova a okolních obcí. Jako již tradičně, se letos přihlásila družstva ze ZŠ Albrechtice v obou kategoriích. Žáci soutěžili v kategorii Benjamin (mladší) a kategorii Junior (starší). Družstva byla smíšená (dívky a chlapci), hrálo se na hřišti o rozměrech 15 x 30 metrů v počtu 5 hráčů na každé straně - vždy museli být na hřišti hráči jiného pohlaví. Doba utkání byla 2 x 4 minuty.
V kategorii Benjamin za ZŠ Albrechtice nastupovali žáci Mikuláš Daňhel, Samuel Poledník, Jan Kübel, Jonáš Hanzel, Matěj Štěrba, Matěj Križan a Petr Zuczek. Protože se na poslední chvíli omluvila jediná dívka v družstvu, muselo družstvo Albrechtic hrát všechna utkání pouze v počtu 4 hráčů. Přesto si nevedlo špatně a po dobrých a obětavých výkonech nakonec družstvo skončilo na pěkném 4. místě ze 7 přihlášených škol.
V kategorii Junior za ZŠ Albrechtice nastupovali žáci Matyáš Daňhel, Ondřej Kopel, Adam Zwyrtek, Jáchym Bařák, Tomáš Ferenc, Tereza Krucinová a Michaela Býčková. Družstvo Junior z Albrechtic po dobrých výkonech, kdy jim chybělo trochu více štěstí, skončilo ve skupině 3. a v utkání o celkové 5. místo s přehledem porazilo ZŠ M. Kudeříkové. V této kategorii startovala družstva z 8 základních škol.

Všichni zúčastnění žáci a žačky z Albrechtic dobře reprezentovali jak hrou, tak i chováním ZŠ Albrechtice.

Družstva koučoval Radomír Kloda.

NÁRODNÍ PLÁN PODPORY NÁVRATU ŽÁKŮ DO ŠKOL DOUČOVÁNÍ

Informujeme žáky a rodiče, že od září 2021 bude probíhat v rámci Národního plánu návratu žáků do škol doučování žáků.

Jde o dlouhodobý projekt MŠMT, jehož cílem je zmírnit negativní dopady výpadku prezenční výuky v důsledku COVID - 19.

1. Jedná se o aktivitu, která slouží primárně pro doplnění vzdělávacích ztrát způsobených přerušením prezenční výuky.

2. Jde o bonusový program. Doučování není součástí povinné školní výuky.

3. Rozhodnutí o poskytnutí podpory v podobě doučování a způsob výběru žáků je v kompetenci ředitele školy.

4. O konkrétním způsobu organizace a zařazení žáků budou žáky v úvodu školního roku informovat třídní učitelé.

5. V případě, že bude žák pro doučování vybrán a zákonný zástupce vyjádří svůj souhlas, je účast žáka na doučování povinná.

Rozvrhy pro rok 2021/2022

© 2014 - 2022 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.