haka-prvnacci-albrechtice0103baner.jpg P1310633.JPG 1.A.jpg IMG_2026.jpg IMG_5789.JPG

Předávání cen Hejtmanova poháru v Praze

12. listopadu 2019

Hejtmanův pohár 2019

Ve středu 6. listopadu 2019 jsme byli pozváni
 do Prahy na Staroměstskou radnici, abychom si převzali cenu
za 2. místo v soutěži Hejtmanův pohár – soutěž škol ve zdolávání opičí dráhy.

Loni jsme se do této soutěže zapojili poprvé a podařilo se nám získat 3. místo v Moravskoslezském kraji.
V letošním, 5. ročníku této soutěže jsme se ještě o jeden stupínek zlepšili a obsadili v rámci Moravskoslezského kraje 2. místo a v rámci celé České republiky 11. místo.

Tak krásného umístění bychom nedosáhli bez aktivního přístupu všech žáků školy a také vyučujících tělesné výchovy, zejména p. uč. B. Kajfošové a také p. vychovatelky L. Chybové ze školní družiny.

Slavnostní předávání cen se konalo v Brožíkově sále na Staroměstské radnici a poté si všichni přítomní mohli prohlédnout prostory radnice a orloj.

Za každou oceněnou školu se akce mohli zúčastnit spolu s pedagogem čtyři žáci – naši albrechtickou školu reprezentovaly Johanka Struhárová z 4.A, Markéta Borusíková z 6.A, Denisa Grabowská z 6.B a Zuzana Daňhelová z 9.A spolu s p. uč. Radkou Kozlovou, která celou akci organizovala.

Kromě zmíněné Staroměstské radnice jsme se podívaly i na další známá místa – Karlův most, Národní divadlo, Václavské náměstí, Pražský hrad, katedrálu sv. Víta, takže jsme domů odjížděly nejen s cenami, ale také plné dojmů a zážitků.

R. Kozlová

Přírodověda v 5. A

08. listopadu 2019

Páťáci honili v přírodovědě "MRCHOŽROUTA"

9. A na Burze povolání

08. listopadu 2019

Žáci 9. A na Burze povolání

Ve čtvrtek 31. 10. se konala na hale Slávie v Havířově výstava

středních škol z našeho regionu.

Žáci měli možnost získat informace o svém budoucím studiu,

vyzkoušet si některé praktické činnosti, které střední školy nabízejí

a zhlédli také např. ukázku sebeobrany, poskytnutí první pomoci

nebo módní přehlídku.

© 2014 - 2019 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.