Touch Rugby, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání

3. místo ve Školní lize základních škol v tag rugby

Každoročně jsou pro havířovské základní školy a okolní obce pořádány v tzv. Školní lize sportovní akce, ve kterých soupeří družstva v různých sportovních odvětvích. Školní kroužek ragby při ZŠ v Albrechticích se ve středu 12. června 2019 zúčastnil turnaje v Tag ragby v rámci Školní ligy havířovských základních škol na ragbyovém hřišti RC Havířov. Turnaj byl určen pro dvě věkové kategorie – Benjamin pro žáky 6. a 7. tříd a Junior pro žáky 8. a 9. tříd. Družstva jsou smíšená, hrají v nich chlapci a děvčata. Pro tento turnaj jsme sestavili družstvo ze starších hráčů a hráček kroužku tak, aby mohl hrát v kategorii.
ZŠ Albrechtice reprezentovali tito žáci:

Adéla Pavelčáková, Monika Wojkowská, Matyáš a Mikuláš Daňhelovi, Martin a Matěj Štěrbovi, Daniel Gajdoš, Štěpán Janík a Samuel Poledník.

V kategorii Benjamin startovalo 7 družstev a hrálo se systémem každý s každým. Utkání trvala 1 krát 7 minut. Družstvo ZŠ Albrechtice nejprve prohrálo dvě utkání, se ZŠ Gorkého 0:2 a se ZŠ Žákovská 2:4, pak vyhrálo se ZŠ Školní 3:0 a se ZŠ Pujmanové 2:1, následně remizovalo se ZŠ Kudeříková 1:1 a v posledním utkání vyhrálo nad ZŠ Generála Svobody 4:0. Díky dobrému výkonu hlavně v závěru turnaje nakonec naše družstvo obsadilo celkově 3. místo za ZŠ Žákovská a ZŠ Gorkého. I když v družstvu nastupovali i mladší hráči, vedlo si družstvo velmi dobře a celkem překvapivě nakonec vybojovalo 3. místo a získalo bronzové medaile.

V kategorii Junior startovalo 6 družstev a hrálo se také systémem každý s každým. Utkání trvala 1 krát 8 minut. V této kategorii zvítězilo družstvo ze ZŠ Gorkého.
Celé naše družstvo podalo dobrý kolektivní výkon a na této akci dobře reprezentovalo jak obec Albrechtice, tak i základní školu.

Touch Rugby v tomto roce probíhá v pondělí a v pátek od 16.00 - 18.00 pod vedením p. Klody.

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 5800x | Datum: 22.01.2015