5A.jpg 4A.jpg 3A.jpg 2A.jpg 1A.jpg

Aktuality ze života školy:

23. května 2022

Běh přátelství Stonava

Žáci naší školy se v úterý 10. května 2022 zúčastnili již 43. ročníku Běhu přátelství ve Stonavě.
Na tuto akci jsou tradičně zváni žáci českých i polských základních škol ze Stonavy, Albrechtic, Horní Suché, Těrlicka a také z polských Marklowic.
Běží se v areálu hřiště SK Stonava, délka tratí se různí podle věkových kategorií. Z naší školy přijelo na závody 43 závodníků z 1.stupně a 6 z 2.stupně.
Tentokrát počasí mladým sportovcům přálo, bylo slunečno, foukal slabý vítr.
Jak závody nakonec dopadly? V obrovské konkurenci jsme nakonec získali celkem 10 medailí.

Úspěšní závodníci obdrželi diplomy a věcné ceny, všichni účastníci pak malé občerstvení.

Na stupně vítězů nakonec vystoupili tito naši žáci:

V kategorii: 1.tř.dívky – 3.místo Gerlichová Ema
2.tř.chlapci – 1.místo Žiga Patrik
2.místo Warta Štěpán
3.místo Tylšar Vojtěch
3.tř.chlapci – 3.místo Kubl Jakub
3.místo Konderlová Tereza
4.tř.dívky – 3.místo Kostincová Marie
5.tř.chlapci – 2.místo Križan Albert
dívky – 3.místo Šipulová Izabela
8.-9.tř. dívky – 2.místo Molišová Patricie

Těmto žákům gratulujeme a všem ostatním běžcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy i obce v těchto tradičních závodech. Poděkování patří i doprovázejícím pedagogům a také rodičům a prarodičům, kteří přijeli své děti podpořit.

Příští rok se určitě také zúčastníme a věřím, že v ještě větším počtu než letos. Sportu zdar!
Zapsala J.Kowalczyková

Exkurze do informačního pracoviště Vědecké knihovny města Ostravy
Na tuto exkurzi jsme jeli ve středu hned po vyučování. Do Ostravy jsme přijeli vlakem, vystoupili jsme na zastávce Stodolní, odkud jsme šli do centra. V centru jsme navštívili vědeckou knihovnu a viděli ostravskou radnici. Knihovna byla velmi zajímavá, byly tam různé letáky a knihy v počítačích. Pro studenty tam byly různé místnosti s počítači na učení. Radnice byla velká a Denča říkala, že tam prý pracuje její teta. Na náměstí před radnicí se daly půjčit koloběžky. Filip si jednu půjčil a potom na ní pod dohledem pana učitele po náměstí jezdil. Ostatní se chtěli také projet, tak jim to Filip ochotně půjčoval (ale vybíral za to peníze…). Potom jsme od radnice doputovali do centra na náměstí u Lasa. Na náměstí byly v zemi takové fontány, ze kterých v určitou dobu tryskala voda. Na ty fontány si Klárka, Anička a další spolužačky natěšeně stouply a čekaly, až z toho začne tryskat voda. Bohužel voda tryskat nezačala (a to bylo dobře... - pozn. učitel). Potom jsme šli na kebab, protože někteří už měli hlad. Po jídle jsme přišli k nějakému mostu, který za druhé světové války zachránil jeden pán (Sýkorův most) a kvůli tomu tam i umřel. Pak jsme se ocitli před Karolínou, kterou jsme celou prošli až nahoru, abychom se dostali po mostě na vlakové nádraží Ostrava-střed. Tam jsme nastoupili do vlaku a ještě za chvíli přestoupili v Ostravě - Kunčicích. V Albrechticích jsme byli skoro přesně v 7:00 večer.

Amálie Madejová - 7.A

NÁRODNÍ PLÁN PODPORY NÁVRATU ŽÁKŮ DO ŠKOL DOUČOVÁNÍ

Informujeme žáky a rodiče, že od září 2021 bude probíhat v rámci Národního plánu návratu žáků do škol doučování žáků.

Jde o dlouhodobý projekt MŠMT, jehož cílem je zmírnit negativní dopady výpadku prezenční výuky v důsledku COVID - 19.

1. Jedná se o aktivitu, která slouží primárně pro doplnění vzdělávacích ztrát způsobených přerušením prezenční výuky.

2. Jde o bonusový program. Doučování není součástí povinné školní výuky.

3. Rozhodnutí o poskytnutí podpory v podobě doučování a způsob výběru žáků je v kompetenci ředitele školy.

4. O konkrétním způsobu organizace a zařazení žáků budou žáky v úvodu školního roku informovat třídní učitelé.

5. V případě, že bude žák pro doučování vybrán a zákonný zástupce vyjádří svůj souhlas, je účast žáka na doučování povinná.

Rozvrhy pro rok 2021/2022

© 2014 - 2022 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.