1.A.jpg 2.A.jpg 3.A.jpg 4.A.jpg 5.A.jpg

Aktuality ze života školy:

00. Nula 0000

Pěkné prázdniny !!!

ZŠ Albrechtice se zapojila do květinové sbírky Ligy proti rakovině

Již tradičně se naše škola připojila do květnové akce Český den proti rakovině. Žáci 9. třídy v žlutých tričkách prodávali kytičky měsíčku lékařského, symbolu této akce, letos doplněného tmavě růžovou stužkou. Do prodeje květinek se zapojili: Hana Recmanová, Adéla Štajnerová, Amálie Madejová, Anna Staňková, Natálie Hanzliková, Veronika Havlová, Tomáš Kania, Matyáš Blonski, Štěpán Janík a Jan Lačík, kteří se také věnovali rozdávání letáčků o prevenci rakoviny. Hlavním tématem této sbírky byla letos prevence rakoviny prsu.
Žákům se podařilo prodat všech 450 kytiček a celkově vybrat úctyhodnou částku 10 100,- Kč! Celá tato suma bude věnována na podporu prevence, léčby a výzkumu rakoviny.
Velké poděkování patří i všem dárcům, včetně žáků a rodičů naší základní a mateřské školy, kteří letos přispěli a podpořili dobrou věc.

Miriam Charvátová

Pasování prvňáčků na čtenáře

Školní rok je pomalu u konce a z našich malých prvňáčků se stali velcí čtenáři. Cesta byla náročná, od písmenka, slabik, slova až k celé větě, ale všichni to zvládli na výbornou. Takový pokrok je potřeba pořádně oslavit. Jak jinak, než pasováním na opravdové čtenáře a čtenářky.

Pasování našich nejmenších z 1.A proběhlo v obecní knihovně se spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou.

Nový vzhled tříd

Během vánočních prázdnin na škole proběhly rekonstrukční práce, jejímž výsledkem byl nový vzhled tříd. Odstranilo se staré linoleum, vyrovnaly se podlahy a je nový vinylový povrch, moderní umyvadlo a obklady. Třídy se budou určitě líbit.

Jak vypadá třída 1.A ?

" Třídní učitel Mgr. Petr Kubiena "