Školní poradenské pracoviště, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Školní poradenské pracoviště (ŠPP) spadá do oblasti poradenských služeb ve škole. Poradenské služby ve škole jsou obvykle zajišťovány výchovným poradcem, školním metodikem prevence, případně školním psychologem/školním speciálním pedagogem a jejich konzultačním týmem složeným z vybraných pedagogů školy.

Činnost ŠPP je legislativně podpořena vyhláškou č. 27/2016 o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných, poskytování poradenských služeb na školách je zapracováno do vyhlášky 72/2005 Sb. o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních.

Aktivity ŠPP na naší škole zajišťuje výchovný poradce a školní metodik prevence, poradenstvím se však zabývají i třídní učitelé, vychovatelé, vedení školy a ostatní učitelé.

Výchovný poradce

Metodik prevence

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 222x | Datum: 01.08.2018

© 2014 - 2018 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.