Ovoce do škol, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Projekt „ Ovoce do škol “
Ovoce a zelenina do škol

Naše škola je již od počátku zapojena do projektu "Ovoce do škol". Dodavatelem je Beskyd Fryčovice a.s.

Také v letošním školní roce 2015/2016 budou žáci prvního stupně zdarma dostávat ovoce a čerstvou ovocnou šťávu.

Již od roku 2009 jsme schváleným dodavatelem projektu „Ovoce a zelenina do škol“ a v rámci tohoto projektu budeme ovoce a zeleninu do škol dodávat i v roce 2015.
Tento program vyhlašuje Státní zemědělský a intervenční fond (SZIF) a jeho cílem je podpořit stravovací návyky dětí na základních školách.
Jednou z našich vizí je změnit stravovací zvyklosti soudobé společnosti a pomoci dětem navyknout si na každodenní příjem ovoce a zeleniny. Ty mají být trvalou složkou naší stravy a zaručit dětem správný růst, vývoj a podporovat zdraví. Snad každý tuší, že podle jídelníčku žáků se nepřímo odvíjí například i jejich aktivita ve škole.
Při každé dodávce se snažíme vytvořit takovou skladbu balíčků, které by byly nejen zdravé, ale pro děti i zajímavé, bohaté na obsah vitamínů a chutné. Na základě provedených výzkumů a 5 let praxe už víme, co dětem nejvíce chutná a o co budou opravdu konzumovat.

Jednoduché zapojení do projektu „Ovoce a zelenina do škol“
• Zapojení do projektu (dodávky balíčků pro školu) je pro školy zcela zdarma - financováno z dotací EU,
• pro školu znamená minimální administrativní náročnost,
• řešení dotací zajišťuje dodavatel, hlídá částky, připravuje balíčky.
• Škola uzavře smlouvu o dodávání produktů s jedním ze schválených žadatelů, který řídí distribuci produktů a veškerou komunikaci se SZIF.
• Společnost Beskyd Fryčovice, a.s. je schváleným dodavatelem již od počátku projektu (2009) a zásobuje na 50 škol a přes 4000 žáků.
Spolupráce s dodavatelem Beskyd Fryčovice, a.s.
• Společnost Beskyd Fryčovice, a.s. představuje ryze českého výrobce – vlastní ovoce, vlastní výrobky (ovocné a zeleninové šťávy).
• Jako jediný schválený dodavatel projektu zařazujeme do balíčků čerstvé šťávy vyrobené unikátní šetrnou technologií „pascalizace“. Při tomto způsobu zpracování čerstvých šťáv nedochází k úbytku vitaminů a prospěšných látek, které jsou v přírodní šťávě obsaženy. Například jedna 250ml šťáva REFIT řepa + jablko (v poměru 50:50) obsahuje šťávu, a tedy i vitaminy z cca 1½ jablka a ½ červené řepy. Více na: http://www.beskyd.cz/vyrobky/44-zeleninove-stavy-refit.html
• Jsme dodavatel, který usiluje o obohacení projektu – připravujeme krabičky s informacemi o prospěšnosti konzumace ovoce a zeleniny, soutěže pro školy, možnosti ochutnávky výrobků.
• Pro podporu projektu nabízíme aktuální a přehledné webové stránky přizpůsobené dětem a personálu škol: http://www.beskyd.cz/ovoce-do-skol.html.
• V oficiálním hodnocení dodavatelů se pravidelně pohybujeme na předních místech - naše balíčky jsou hodnoceny jako nejhodnotnější.
• Disponujeme vlastními regionálními obchodními zástupci, kteří jsou připraveni řešit veškeré potřebné náležitosti nejen s projektem.
• Zaštiťujeme administrativní činnost a komunikaci se SZIF, spojenou s projektem (pro školu minimalizace administrativy spojené s projektem).
• Nabízíme možnosti získání vzorků balíčků do projektu a také ostatních vzorků pro školní jídelny.

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 4726x | Datum: 14.08.2015