Projekt OP Vzdělání pro konkurenceschopnost, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

se zapojila do nového projektu:
OP Vzdělání pro konkurenceschopnost
Výzva 57

„Rozvoj technického vzdělání na ZŠ Albrechtice“
CZ.1.07/1.1.00/57.0430

Naše škola se zapojila do dalšího projektu OP Vzdělání pro konkurenceschopnost - Výzva 57.
Název projektu : Rozvoj technického vzdělání na ZŠ Albrechtice.
Jedná se o rozvoj technických dovedností žáků na druhém stupni základní školy, v naší škole se jedná o předmět práce s technickými materiály pro žáky - chlapce sedmého ročníku. Tato aktivita přispívá k vybavení školní dílny.

Protože vybavení naší školní dílny je třicetileté, vybavíme dílnu novými pracovními dílenskými stoly - ponky se svěráky a nakoupíme nové ruční nářadí pro žáky. Popis realizace klíčové aktivity projektu 1 - podstatou realizace je vytváření žákovských výrobků na základě plánu rozvoje technických dovedností a následné hodnocení. Zde se vybere některý z tématických okruhů vzdělání oblasti Člověk a svět práce. Žáci budou muset zpracovat žákovské portofolia, kde bude přesný popis práce, pracovní postup, technický výkres a dokumentace zpracování samostatného výrobků.Bude zde i sebehodnocení při realizaci výrobku.

Výstup klíčové aktivity: vybavená dílna, minimálně 15 žákovských portofolií a jedno učitelské, plán rozvoje technických dovedností žáků a vyhodnocení účinnosti plánu. Cílem klíčové aktivity 2 - je rozvoj dovedností a zkušeností učitelů ZŠ pro zlepšování technických dovedností žáků školy na druhém stupni.
Podstatou realizace je vzdělávání učitelů ZŠ v práci s technickými materiály, zaměřené na rozvoj technických dovedností žáků ZŠ v polytechnické výchově.
Výstupy budou osvědčení o absolvování vzdělávacích kurzů a záznam portofolia učitele. Celkové způsobilé výdaje projektu na klíčové aktivity 1 a 2 činí 212.481,- Kč.

Díky tomuto projektu máme nově vybavenou učebnu pracovního vyučování - dílen. Máme nové pracovní stoly - ponky, které vyrobilo SOU Dakol Petrovice, máme nové nářadí pro žáky i učitele.
Podívejte se na fotografie staré a nové dílny:

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 5225x | Datum: 11.11.2015