Sport, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání

Sport

Minivolejbal „O pohár starosty obce Albrechtice“

Po předání titulu PŠ ČVS ZŠ Albrechtice se okamžitě zrodil nápad zorganizovat závěrečný interní turnaj v minivolejbalu klubu VKO u příležitosti Dne dětí 2015, „en plein air“venku. Nechyběl nám k tomu souhlas obce ani vedení školy, a přestože času k realizaci akce bylo pramálo, vše se nakonec podařilo díky bláznivé energii pana Saida a ještě bláznivějšího nápadu pana Pelikána.
Škola disponuje krásným hřištěm, a proto nám zbývalo „jen“ sehnat herní sportovní materiál, pro který jel pan Pelikán speciálně do Brna a poslední kousek puzzle ke spuštění akce byl tímto zasazen na své místo.
Již v 6 hodin ráno byly postaveny volejbalové kurty. Pitný režim, hudba, později i bufet byl v provozu. Po příchodu dětí s rodiči začala panovat krásná rodinná atmosféra na pozadí Dne dětí. Nic nebránilo tomu, abychom se vrhli do rozlosování prvního turnaje „ O pohár starosty Albrechtic v minivolejbale“.

Pětihodinové soutěžení v úžasné atmosféře přineslo následující výsledky:
Oranžová kategorie1: ZŠ Těrlicko
Oranžová kategorie2: ZŠAlbrechtice
Modrá kategorie 1: ZŠ Šenov
Modrá Kategorie 2: ZŠ Vratimov

Pohár starosty obce Albrechtice získala ZŠ Šenov ve všech kategoriích dohromady.

Cenu za nejlepší budoucí talent získal Jakub Malík.V tomto prvním turnaji minivolejbalu se zúčastnilo na devadesát dětí z deseti různých základních škol, což byl pro nás velký úspěch a my věříme, že příští rok se počet zúčastněných ještě navýší…
Závěrem bych rád poděkoval panu Pelikánovi za víru v úspěšnost realizace akce, panu Martinu Vaculíkovi za administrativní vedení celé akce, vedení školy za materiál a aparaturu, trenérům za skvělou spolupráci, rodičům za nenahraditelnou podporu a dětem za jejich snahu a píli. Velký dík patří samozřejmě také majiteli fotbalového bufetu, který nám usnadnil dlouhou administrativní cestu.
Osobně jsem moc rád, že ZŠ Albrechtice prošla úspěšně druhou fází ve školní volejbalové koncepci, kde nejen, že připravuje žáky pro klub, ale vede také své žáky k lásce k této disciplíně jako takové, bez toho, aby tito byli samotnými extraligovými hráči.
ZŠ dále organizuje různé turnaje ve všech žákovských kategoriích (mini, ml. žáci, st. žáci) na klubových úrovních nebo na těch školních a to v kategorii hoši nebo dívky, na základě čehož byl škole prodlouženo partnerství s klubem VK Ostrava a dokonce i s ČVF. Mimoto škola získala pochvalu za aktivitu v Asociaci AŠSK a na okresní úrovni za totéž v Asociaci Juventus.

Said Habboudji

Proběhl 3. ročník turnaje „Albrechtice Cup“
ZŠ a MŠ Albrechtice jako partnerská škola ČVS a volejbalového klubu VK Ostrava je centrem mládežnického volejbalu a důležitý člen asociace školních sportovních klubů AŠSK kraje.

Ve středu 19. listopadu proběhl již třetí ročník interního turnaje partnerských škol VK Ostrava na půdě jedné z nich v Základní škole v Albrechticích.
"Sešlo se asi 60 dětí z šesti partnerských škol našeho klubu - Vratimova, Albrechtic, Šenova, ZŠ Hrdličky, Těrlicka a Frenštátu. Turnaj v minivolejbale rozdělil školy do 12 týmů oranžové kategorie a 8 týmů modré kategorie. V kategorii oranžové nakonec zvítězil Vratimov před Albrechticemi a Těrlickem. Kategorii modrou ovládly dva týmy Šenova a třetí skončily Albrechtice. Týmy byly oceněny poháry a diplomy. Chtěl bych poděkovat všem vedoucím týmů a našim trenérům Ivanu Pelikánovi, Rostislavu Slovákovi a Martinu Vaculíkovi, kteří zdatně pomohli s tím, aby se tato akce vydařila, nezapomeneme na vedení školy, které jako vždycky fandí každé mládežnické akci ve volejbale a nejen v tomto sportu.
" zhodnotil volejbalovou středu pro nejmenší trenér starších žáků Said Habboudji.

Vydařené soustředění mladších žáků

Ve sváteční den 17. listopadu se uskutečnilo pod vedením Saida Habboudjiho a Ivana Pelikána jednodenní soustředění mladších žáků, kde figuroval nemalý počet dětí naší školy .
"Byl to náročný den, ale děti byly spokojené a pro ně to děláme. Jejich pozitivní přístup nám vlévá energii do žil. Od sedmi rána jsme sváželi materiální vybavení z Albrechtic a haly Sareza na Hladnov, kde se naše soustředění uskutečnilo. V osm byl sraz dětí s rodiči a pomocnými asistenty, pro které byl celý den přínosným školením. Dorazilo 33 dětí a v devět jsme začali. Ivan Pelikán si vzal první skupinu a trénovali útok, já druhou na obranu a poté jsme si to prohodili. Po polední přestávce začal turnaj. Starší hráči hráli na jednom kurtu dle pravidel modrého minivolejbalu, na dalších dvou kurtech mladší hráči dle pravidel oranžového. Všichni si dostatečně zahráli. Byla to výborná příprava na středu, kdy se v Albrechticích uskuteční turnaj škol v minivolejbale. Potěšil nás celodenní výborný přístup dětí," komentoval soustředění jeden z trenérů Said Habboudji.
Chtěl bych poděkovat rodičům za jejich obětavost pro děti a hlavně panu Gajdaczovi Szymutkovi za doprovod dětí ve vlaku a na různé turnaje v kraji.
23.11 naše škola organizuje špičkový turnaj starších žáků mezi Frydkem Mistkem - Novým Jičínem – Přerovem a VK Ostravou (ZŠ Albrechtice).
30.11 :naše škola organizuje turnaj dvou skupin mladších žáků v malé a velké tělocvičně, kde figurují dva týmy z naší školy Alb A + Alb B.
Ostatní týmy: Kopřivnice, Šenov, Přerov, Alb A, Alb , Kojetín, Nový Jičín, Frýdek Místek
Přijďte nám fandit !!!

Soustředění starších žáků – práce a trpělivost

Třídenní podzimní prázdniny využili naši starší žáci v hale Sareza k soustředění při poctivé přípravě na další pokračování krajského přeboru a Českého poháru.
Z naší školy, jak je to už zvykem, figurovali většinou hráči Kardoš, Potysz, Janík, Dziedicz, Konya, Kozel,Kündel a další.
Kluci trénovali dopoledne i odpoledne a tréninkový den si proložili obědem.
První den začal výběhem v nedalekém parku, dopoledne se trénovala fyzička s míčem. Odpoledne se trénovaly bloky, smeče, obrana v poli a přihrávka.
Druhý den byl věnován jak individuálním, tak kolektivním dovednostem, odpoledne se pak probírala taktika.
Třetí den byl završen utkáním městského přeboru mužů. Se soustředěním jsme spokojeni. Rýsuje se nám jarní systém pro další turnaje. Logicky oproti loňsku máme méně početný a méně kvalitní tým, ale ctíme poctivou prací a trpělivost. Tento tým je koncem pětiletého cyklu projektu Ostraváček, kdy nám došla generace hráčů VK Ostrava, kteří pocházejí ze ZŠ Albrechtice. Nový cyklus chceme zahájit počátkem nového roku.
Využili jsme také halu pro judo. Závěrem bych chtěl poděkovat klukům za perfektní přístup a kolegovi Ivanu Pelikánovi za pomoc s těmi nejmenšími. Byl s námi celé soustředění a velmi nám pomáhal.
Díky Ivane!!!

Milí rodiče - pro vaši informovanost

Jsme rádi, že jsme partnerskou školu ČVS, ale také VK Ostrava , protože toto je už čtvrtá sezóna, kde klub VKO Ostrava investuje nemalé peníze na naše děti. Skoro 900.000,-Kč na jednu sezónu. Chtěl bych poděkovat také naší obci Albrechtice za finanční pomoc.
Je to škoda, že z klubu odchází několik hráčů. Po pěti letech, kdy se věnovali této disciplině, tolik investované práce a peníze, aby mohli hrát na nejvyšší úrovni. Je smůla, že šli hrát za slabší nebo nižší klub nebo vůbec přestali sportovat. Přestože dokázali i vyhrát mistrovství republiky.
Zde bych poprosil rodiče o pochopení, o podporu, ale také o pomoc dětem ve výběru sportovních aktivit, které v našem případě jsou na extraligové úrovni.
Namátkou:
Jakub Balon - žák naší školy je v kádru mužů extra ligové úrovně, i když je stále junior.
Kozel Adam je reprezentačním hráčem ČR V Kadetech.
Hráči kteři „zmizeli“
Wrobel Daniel byl mezi nejlepšími hráči v republice - 2 x Mistr ČR .
Mokrosz Jan - 2krát Mistr ČR.
Szymutko Jaroslav – 2 x ČR.
Albrechtice je jak rodná zem a my v ní pěstujeme a vychováme další volejbalisty „sportovce“.
Spoléháme na Vaši podporu - milí rodiče.
S pozdravem Said Habboudji.
 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 6502x | Datum: 13.06.2014

Sdílet:
© 2014 - 2024 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací