Co je GLOBE, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání

GLOBE je dlouhodobý mezinárodní program, který podporuje u žáků zájem o přírodu a přírodní vědy a rozvíjí metody badatelsky orientovaného vyučování.
Žáci pozorují a zkoumají životní prostředí pomocí praktických postupů a využívají výsledky svého bádání k identifikaci a řešení environmentálních problémů v okolí své školy. V okolí své školy sledujeme vývoj počasí a podnebí, měříme kvalitu vody v tocích a nádržích, zkoumáme vlastnosti půdy, mapujeme druhy lesních porostů a pozorujeme změny v přírodě v průběhu roku. Získaná data vyhodnocujeme a odesíláme do celosvětové internetové databáze na www.globe.gov , kde jejich další odborné zpracování garantuje NASA.

Data naměřená žáky slouží vědcům k ověřování hypotéz a modelů a prostřednictvím mezinárodní databáze jsou k dispozici i široké veřejnosti. Do programu je zapojeno 112 zemí ze všech kontinentů. 

Výsledky mají žáci k dispozici pro další využití ve výuce či pro osvětu veřejnosti. Výzkumné metody a výsledky vlastního bádání žáci dále využívají k vyhledávání a aktivnímu řešení problémů životního prostředí ve svém okolí. Tak se stávají skutečnými znalci životního prostředí ve svém okolí a přispívají ke zlepšení jeho kvality.

Odkaz na stránky GLOBE: globe.terezanet.cz

 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 5113x | Datum: 18.10.2014

Sdílet:
© 2014 - 2024 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací