2018 Evropský den, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání

Evropský den

Naše škola už oslavila své třicáté výročí, a ačkoliv to není tak úctyhodně dlouhá doba, je jasné, že se za tři desetiletí utvořily jakési zvyky a tradice.

Jednou z nich je i Evropský den – tehdy si žáci mohou společně zahrát na učitele (a mnohdy to zpackají) a připravit si přednášku o čemkoliv zajímavém, co se nějakým způsobem týká Evropy – jednou to bylo výročí Karla IV.

Letos byl k velkému překvapení žáků druhého stupně tento den přesunut z jarních měsíců na začátek školního roku. Důvod byl prostý; letošním tématem se stalo sté výročí vzniku první republiky.

Čtyři třídy si mezi sebou rozdělily různá témata, od průmyslu po módu, od dějin po státní symboly. Poté si (za vydatné pomoci jim přidělených učitelů) připravili projev, jemuž se měly ostatní skupiny stát obecenstvem.

Někteří to pojali opravdu jako hodinu dějepisu; jiní to pojali docela jinak (a tak jsme mohli vidět, jak Werich ze záhrobí poučuje, že to se teda pan Voskovec plete, že v Americe on nikdy nebyl).

Někteří asi byli pouze rádi, že vyučování skončilo o hodinu dříve, ale mnozí jsou možná, kromě deváťáků, zvědaví, jaké téma jim připadne příště.

Hana Kotlářová 9.A

FOTO:

Evropský den


Evropský den v 6. A
 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 1668x | Datum: 10.11.2018

Sdílet:
© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací