2018 Sudoku, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání


SUDOKU – školní kolo

Po loňském úspěšném 1. ročníku soutěže v řešení sudoku, jsme i letos uspořádali školní kolo, do kterého se přihlásilo celkem 34 žáků z 6. – 9. třídy.
Každý ze soutěžících musel vyluštit tři sudoku. Posuzovala se správnost řešení a v případě shodného výsledku, tj. správně vyřešených všech tří sudoku, rozhodoval čas vyřešení. Všichni se do luštění pustili s vervou, někteří byli hotovi velmi rychle, někteří se nemínili vzdát a urputně přemýšleli nad správnou kombinací čísel celou hodinu.
V kategorii mladších žáků (6. – 7. tř.) zvítězil Adam Zwyrtek z 6.A, na 2. místě skončil Václav Recman (6.A) a na 3. místě Ondřej Mihalco (7.A), v kategorii starších žáků se vedla bitva o čas, neboť správně vyluštěných sudoku bylo více. Nejrychleji a správně vyluštila vše Terezie Poláková (9.A), těsně za ní David Grabowski (9.A) a na 3. místě Adéla Suchánková (8.A). Všem účastníků děkuji za účast a vítězům gratuluji k úspěchu!

Mgr. Radka Kozlová

SUDOKU – Gymnázium Komenského, Havířov

Ve středu 14. listopadu 2018 se trojice úspěšných řešitelů ze školního kola – T. Poláková, D. Grabowski (9.A) a A. Suchánková (8.A) - vydala do Havířova na Gymnázium Komenského poměřit své síly v luštění sudoku s žáky dalších škol z Moravskoslezského kraje.
Ve své kategorii jim byli soupeři žáci z dalších 6 škol – základních nebo mladších ročníků gymnázií. Tříčlenná družstva řešila celkem tři sudoku – první z trojice musel správně vyluštit své sudoku, až skončil, začal luštit druhý z týmu, a teprve až dokončil své sudoku, mohl luštit poslední člen týmu.
V případě jedné jediné chyby v jakémkoli z tří sudoku byl diskvalifikován celý tým.

Našim žákům se vše podařilo správně vyluštit, a navíc v tak rychlém čase, že jim to vyneslo krásné 2. místo! Gratulujeme!
Mgr. Radka Kozlová 
Výsledková listina:

1. Gymnázium Komenského Havířov tercie B 33´
2. ZŠ Albrechtice 35´
3. Biskupské gymnázium Ostrava 41´
4. Gymnázium Komenského Havířov tercie A 64´
5. Gymnázium Komenského Havířov kvarta 68´
6. ZŠ s polským jazykem vyučovacím Horní Suchá B 89´


Ostatní družstva byla diskvalifikována pro překročení časového limitu nebo chybu v řešení.

 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 1855x | Datum: 18.11.2018

Sdílet:
© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací