Albrechtická olympiáda 2018, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání

Albrechtická olympiáda - 1. stupeň

V pondělí dne 17.9.2018 se za krásného počasí konala od 13,30 hodin do 16,45 hodin v prostorách tělocvičen a školního hřiště naší školy Albrechtická olympiáda.
Organizátorem byla TJ Albrechtice a zúčastnilo se jí téměř 130 mladých sportovců ze čtyř škol – z Albrechtic, Stonavy, Horní Suché a Těrlicka.

Žáci byli rozděleni na mladší žáky – 1.stupeň a starší žáky – 2.stupeň. Každá kategorie pak do startovních skupin podle věku a zvlášť na dívky a chlapce. Soutěžila vždy čtyřčlenná družstva.

Soutěžní disciplíny byla atletické – skok do dálky, trojskok, sprinty a hod míčkem a pak různé jiné, které procvičily výdrž, sílu a rychlost a všestrannou pohybovou aktivitu – přeskoky přes švihadlo, hod medicinbalem, kliky, sedy-lehy, přeskoky přes švihadlo a slalomový dribling.

Jelikož máme spoustu šikovných a sportovně nadaných žáků, nezůstali jsme bez medailí.
V kategorii mladší žáci první místa obsadila 2 družstva ve složení: Daňhel M.,Štěrba M., Miczka V.J., Križan A., a dívčí družstvo Grabowská D., Drobná M., Buchtová N., Matuszynská Z. Druhé místo pak obsadilo družstvo žákyň: Dršťáková V., Jančová H., Miczková V., a Šipulová I. Starší žáci byli také neméně úspěšní.
Doufáme, že se všem účastníkům i fanouškům sportovní zápolení líbilo a těšíme se opět za rok na dalším ročníku Albrechtické olympiády.
Mgr. Jiřina KowalczykováAlbrechtická olympiáda - 2. stupeň


Dne 17. září se na hřišti i v tělocvičně naší školy konal 5. ročník Albrechtické olympiády. Starší žákyně i žáci soutěžili v šesti kategoriích – sprint na 60 m, trojskok, hod medicinbalem, kliky, lehy – sedy, slalomový dribling. V každé kategorii soutěžila čtyřčlenná družstva.
Čest naší školy v starší kategorii zachránily dívky. 6.-7. třídu reprezentovaly Barbara Struhárová, Michaela Hrbáčová, Klára Malyszová a Michaela Býčková, které vyhrály první místo.

Druhé místo v kategorii 8.-9. tříd obsadily Dominika Škaroupková, Natálie Zuczková, Klára Szurmanová a Žaneta Chládková.

Mladým sportovkyním gratulujeme a doufáme, že nás stejně skvěle budou reprezentovat v dalších sportovních soutěžích.
Mgr. Barbora Kajfošová

 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 2699x | Datum: 19.09.2018

Sdílet:
© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací