Atletický čtyřboj 2019, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání


Krajské kolo atletického čtyřboje
V neděli 12. května 2019 se konalo na atletickém stadionu ve Stonavě krajské kolo atletického čtyřboje organizovaného Krajskou asociací sportu pro všechny.
Akce se z naší školy zúčastnilo 11 žáků, kteří jsou členy TJ Albrechtice.

Po ránu však nebylo zcela jisté, zda se tato akce vůbec bude konat. Počasí bylo totiž velmi nepříznivé – od brzkého rána pršelo a jemný déšť občas přecházel v pěkný liják. Nebylo také jasné, zda všichni rodiče své děti na akci pustí. Téměř stoprocentní účast byla velkým překvapením. Nejenže děti byly na akci připraveny fyzicky i výbavou, ale velká část rodičů byla na akci přítomna jako doprovod a morální podpora svých ratolestí, za což jim patří velké díky.

Sportovci jsou otužilí a nezaleknou se ničeho. Čtyřboj byl i přes nepříznivé počasí po krátké poradě krajských rozhodčích v 9,30 hodin zahájen. Došlo k menším úpravám v disciplíně skok do dálky – pískoviště nebylo použitelné, tak byl skok přesunut do haly a změněn na skok z místa a trojskok.

Akce se zúčastnili mladí sportovci z okresu Karviná, Frýdek – Místek, Nový Jičín a Ostrava. Kategorie byly od nejmladších účastníků ve věku 7 let až po dorostence a dorostenky – 18 let. Rozděleni byli celkem do deseti kategorií. Akce se přes nepříznivé počasí zúčastnilo celkem 80 chlapců a dívek.

Závodilo se v běhu na krátkou vzdálenost – 50 m, 60 m, 100 m, na dlouhé trati – 400 m, 800 m, 1 000 m, 1 200 m, v hodu míčkem a skoku z místa a trojskoku.

Závodníci postupně přecházeli z venkovních disciplín do haly a do šaten, kde se trochu zahřáli a pak pokračovali ve sportovním zápolení v nehostinných podmínkách na atletickém hřišti.

Všichni bojovali s plným nasazením a nenechali se nepřízní počasí nijak zaskočit.

Naší mladí sportovci ze ZŠ a MŠ Albrechtice a zároveň členové TJ Albrechtice se umístili na nádherných předních místech a všech 11 sportovců postupuje do republikového kola atletického čtyřboje, které se koná 8. 6. 2019 v Třebíči. Všem postupujícím patří velké gratulace a budeme držet palce, aby se jim tak dobře dařilo i v celorepublikové soutěži.

Na stupních vítězů stanuli tito žáci naší školy:

Kategorie:
Mladší žáci I:

1.místo – Albert Križan
3.místo - Oliver Valošek


Mladší žáci II:

1.místo – Martin Kunčický


Starší žáci III:

3.místo – Ondřej Kopel

Mladší žákyně I:

2.místo – Ella Tomašáková
3.místo – Barbora Galuszková


Dorostenky:

2.místo – Žaneta Chládková

Další krásná 4.- 5.místa obsadili tito naší sportovci:

Lukáš Kunčický, Zuzana Matuszynská, Michaela Býčková a Klára Szurmanová.

Všichni tito reprezentanti si zaslouží ještě jednou velké poděkování a gratulace ke skvělým výkonům. Přejeme hodně úspěchů i ve finále!

Fotky:

Mgr. Jiřina Kowalczyková 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 1515x | Datum: 18.05.2019

Sdílet:
© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací