Bobřík informatiky 2018, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání


BOBŘÍK INFORMATIKY

V prvních dvou listopadových týdnech se naši žáci zapojili do soutěže s názvem Bobřík informatiky.
Soutěž seznamuje žáky s informatickými otázkami a problémy a s tím, že informatika není totéž, co ovládání počítače.

V naší škole soutěžili žáci 5. -9. ročníku. Celkem se zapojilo 68 žáků!
Soutěžící odpovídali na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti. Cílem soutěže je ulovení pomyslného bobříka.

Každý soutěžící začíná se startovním počtem 60 bodů. Maximální počet bodů, které lze v testu získat, je 240 bodů. Úspěšným řešitelem je ten, kdo získá 150 bodů. U kategorie Mini je méně otázek. Proto je startovní počet 48 bodů, maximální počet bodů je 192. Úspěšný řešitel potřebuje získat 120 bodů. Úspěšní řešitelé získají diplom.

Cílem soutěže je podpořit zájem všech žáků škol o ICT, povzbudit je v intenzivnějším a kreativnějším využívání moderních technologií při učení a hravým a zábavným způsobem jim ukázat, že dovednosti, které získají využíváním ICT při výuce a učení, se jim v budoucnosti budou hodit v jejich profesionálním životě.

Symbolem soutěže se stal pracovitý, inteligentní a čilý bobr. Úlohy se řeší na počítači a díky tomu lze do nich zařazovat kromě klasických úloh, kde na otázky žáci odpovídají výběrem ze čtyř odpovědí i interaktivní úlohy, ve kterých je úkolem žáků přesunout, uspořádat nebo doplnit část řešení.
Soutěž je na naší škole organizována ve věkových kategoriích: Mini (4. – 5. ročník), Benjamin (5. – 7. ročník) a Kadet (8. – 9. ročník).

V čem je Bobřík informatiky výjimečný?

Soutěž se liší od většiny informatických soutěží právě tím, že se nezaměřuje jen na úzkou skupinu nadaných žáků se zájmem o určitou oblast ICT. Nevyžaduje žádné předchozí zvláštní znalosti informatiky, je určena všem žákům bez rozdílu a vyzdvihuje kognitivní, společenské, kulturní a multikulturní aspekty využití ICT.

Úlohy jsou zábavné, vtipné, nevyžadují žádné úzce specializované znalosti nebo dovednosti, přesto některé dají člověku pěkně zabrat. O to větší je však radost z vítězství. Každému stojí za to si zkusit alespoň některé vyřešit.

V naší škole se našlo 10 úspěšných řešitelů:
Gajdaczová Julie, Molinková Tereza, Jan Křístek, Alexandr Gála, Denisa Grabowská, Sára Slámová z 5. B, Ondřej Mihalco ze 7. A, Michaela Zaleská a Irena Recmanová z 8. A, Agáta Charvátová z 9. A.

Gratulujeme!

Vítězové z naší školy:

Kategorie Mini:


1. Gajdaczová Julie,Molinková Tereza 5. B
2. Jan Křístek, Alexandr Gála 5. B
3. Denisa Grabowská,Sára Slámová 5. B


Kategorie Kadet:

1. Zaleská Michaela 8. A
2. Charvátová Agáta 9. A
3. Recmanová Irena 8. A

Kategorie Benjamin:

1. Mihalco Ondřej      7. A
2. Šataníková Aneta  7. A
3. Mikulová Michaela 7. A

Odkaz na fotky:

 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 1847x | Datum: 25.11.2018

Sdílet:
© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací