Branný den a Den Země 1. stupeň, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání

Den Země a branný den na 1.stupni

V pátek 27.4.2018 využili žáci 1.stupně dlouhotrvajícího krásného počasí a pod vedením svých pedagogů v rámci Dne Země uklízeli okolí školy od drobných odpadků a pak vyšli do různých stran naší obce, aby si utužili své zdraví, upevnili fyzickou kondici a přitom plnili spoustu úkolů, ve kterých si zopakovali své znalosti z dopravní výchovy, topografie, přírodovědy, zdravovědy, tělovýchovy a samozřejmě nechyběla ani znalost Morseovy abecedy - museli totiž opět jako každý rok vyluštit záhadný nápis.

Mnohé úkoly, které se týkaly ochrany planety Země si se svými pedagogy žáci procvičili již předtím, než ještě vyrazili ven. Všichni podle věkových kategorií plnili test, ve kterém zodpovídali na mnohé otázky, týkající se ekologie – ochrany přírody. Zopakovali si, jak oni sami mohou přispět k tomu, aby naše planeta zůstala ještě dlouho čistá a aby se všem na ní dobře žilo, dozvěděli se, kolik papíru se vyrobí z jednoho vzrostlého stromu, jak můžou recyklovat odpadový materiál, kolikrát se papír může recyklovat apod.

Celé dopoledne bylo zážitkové, dětem se líbilo a počasí všem zúčastněným přálo. Všichni si odnesli domů nové poznatky a na turisticko-branné vycházce ještě lépe poznali naši krásnou obec Albrechtice.
Jiřina KowalczykováVšechny fotky:

 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 1830x | Datum: 13.05.2018

Sdílet:
© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací