Drakiáda, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání


DrakiádaJako každoročně i letos sdružení Rodina a škola pořádalo pro děti ZŠ a MŠ Albrechtice tradiční drakiádu. Vzhledem ke špatnému počasí nevyšel první termín 20. září, ale v pondělí 2. října počasí dětem i organizátorům velmi přálo. Byl krásný slunečný podzimní den, sluníčko svítilo a tak skupinky dětí se svými draky a v doprovodu rodičů i prarodičů putovaly na kopec pod Bělehradem.

Každý účastník po registraci získal domácí perníček a pustil se do pouštění. Na zahřátí byl připraven pro všechny horký čaj. Celou dobu od 16 do 17 hodin byla obloha nad loukou pokryta draky různých tvarů, barev a velikostí. Pouštění draků byla zábava nejen pro děti, ale také pro tatínky a dědečky, kteří se velmi aktivně zapojili.

Odborná porota, která sestávala z pedagogů mateřské školy, základní školy, rodičů i dětí měla docela těžkou práci – vybrat z velkého množství draků tři nejlepší - vybíralo se ve dvou kategoriích: draci kupovaní a draci vyrobení vlastními silami.

Nejlépe létali kupovaní draci dětí: Patrika Brniaka z MŠ, Jakuba Holajna z 1.třídy a sester Adélky a Anežky Štajnerových ze 3.A třídy.
Mezi vyrobenými draky byli oceněny výrobky Jakuba Nitscheho z MŠ., Patricie Molišové ze 4.B třídy a Elenky Cuperové ze 3.A třídy.
Děkujeme RaŠ za organizaci akce a těšíme se opět za rok.
Mgr. J.Kowalczyková

 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 2675x | Datum: 06.10.2017

Sdílet:
© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací