Edularp 8. A, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání


EDULARP 8.A V KRYTU č. 17

V úterý 8. října se žáci 8. A s p. uč. Miriam Charvátovou a paní asistentkou vydali vlakem do Světa techniky v Ostravě.

Tam je čekal výpravný dobrodružný edularp (educational live action role playing), to je vzdělávací hra v rolích, kdy žáci mají pocit, že jsou v jiném, vzrušujícím světě.

Žáci prožili dobrodružný příběh, u kterého museli spolupracovat, komunikovat a řešit problémy v týmu. Program měl pro třídu adaptační charakter a poskytl kolektivu silné zážitky.

Celá hra se odehrála v areálu Dolní oblasti Vítkovice s řadou rekvizit a kostýmů. Žáci během hry v rolích prakticky využili své dosud nabyté teoretické znalosti ze školy. Edularp je moderní, interaktivní výuková metoda. V napínavém příběhu jsme se stali tzv. Chráněnci osady, která přežívá po konci světa a budovali jsme Kryt č. 17.


Fotky:

Postřehy žáků:

- Každý měl přidělenou nějakou zvláštní schopnost. Šlo tam o společnou práci. Otevírali jsme zakódované dveře, bedny, hledali suroviny, náboje, zbraně, luštili tajné zprávy, plnili příkazy magistra - vedoucího krytu.
Plánovali jsme jeho zabití, chtěli jsme se osvobodit. Bylo to super. Zažili jsme adrenalin.

- Líbila se mi týmová práce, děj byl akční, plánovali jsme vzpouru.

- Vžili jsme se do svých rolí a zažili jsme adrenalin, občas i strach. Sami jsme se rozhodovali, co uděláme a podle toho se vyvíjel děj. Líbilo se mi to, i celé třídě, nic podobného jsme nikdy nezažili.

- Bylo to super. Na místo, kde jsme hráli super napínavou hru jsme šli poslepu. Měli jsme na hlavách kápi, myslel jsem, že někde spadnu, musel jsem důvěřovat těm přede mnou. Jako třída jsme byli proti našim strážcům, plánovali jsme vzpouru, museli jsme spolupracovat. Hrály i paní učitelka s paní asistentkou.

- Byla to pro mne velká zkušenost a zážitek. Hra měla perfektní prostředí a atmosféru.

- Bylo to jako opravdové. Všichni jsme se vžili do dané role a spolupracovali jsme. Naši dozorci to zahráli opravdově. Zažili jsme strach a adrenalin. Byl to silný zážitek.

- Líbilo se mi vážně hodně. Měli jsme otevřený svět a mohli jsme se rozhodovat, co uděláme. Nesli jsme za své rozhodnutí následky. Bylo to napínavé.

- Nejvíc se mi líbilo, jak jsme měli vyřešit různé kódy, tajemné vzkazy a jak jsme se tajně domlouvali a plánovali vzpouru.

- Líbily se mi herní dovednosti postav. Zažili jsme hodně adrenalinu a zábavy. Chtěla bych to zažít znovu.

-Bylo to hodně dobré, ta atmosféra, ten děj, no prostě všechno.


 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 1404x | Datum: 14.10.2019

Sdílet:
© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací