Hodiny angličtiny s rodilým mluvčím, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

V pátek 19. února měli žáci 6., 8. a 9. třídy možnost prověřit své znalosti anglického jazyka.
Naši školu navštívil Ben Helge - rodilý mluvčí, kterého doprovodila jako tlumočnice naše bývalá žákyně Jana Prymusová.
Ben si na úvod připravil krátkou aktivitu a v každé třídě toho nejrychlejšího ze všech, který splnil zadaný úkol, odměnil sladkou odměnou - pravou americkou čokoládou Hershey´s. Následovala prezentace o USA, dotazy a kvíz, kolik toho o Spojených státech žáci ví a kolik si zapamatovali z prezentace.
Mladší žáci měli možnost využít pomoci Jany Prymusové, která vše, co Ben říkal, překládala do češtiny, ale odvážnější z nich předvedli své znalosti anglického jazyka, když odpovídali na Benovy dotazy a sami také své dotazy formulovali.
Žáci posledního ročníku poslouchali i komunikovali samostatně, bez překladu a také to zvládli. Tyto netradiční hodiny angličtiny se všem moc líbily, žáci poznali, že "cizí" jazyk není cizí, když se správně používá, a také si osvěžili a rozšířili své zeměpisné znalosti, například kde leží stát Nové Mexiko a město Albuquerque, odkud Ben pochází, jaká jsou nejoblíbenější americká jídla a nejznámější místa.

Úsměv na tvářích žáků svědčí o tom, že se celých 45 minut dobře bavili, a doufám, že je tato akce bude inspirovat k usilovnějšímu studiu angličtiny.

Radka Kozlová

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 3823x | Datum: 27.02.2016