Jazyky hrou, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání

JAZYKY HROU

V pondělí 8.června se v odpoledních hodinách sešli příznivci anglického jazyka, aby předvedli, že je jazyk baví a svými soutěžními příspěvky ukázali, že učení se cizímu jazyku se může stát hrou. Všichni soutěžící ukázali, že to, co se naučili v hodinách anglického jazyka, umí využít v praktických situacích a připravili si hezké rozhovory a scénky na různá témata.
Zhlédli jsme například krátké divadelní představení inspirované filmem o Harrym Potterovi, podívali jsme se do televizního studia, kde právě probíhalo soutěžní klání ve vaření mezi Halinou Pawlovskou a Luckou Vondráčkovou, dostalo se nám poučení o tom, jak se zachovat správně v různých životních situacích. Pro ty, kdo by chtěli jít studovat lékařství, bylo určitě užitečné si zopakovat označení částí lidského těla. Dále jsme se podívali na krátké video o tom, jak může dopadnout nevinná vyjížďka na koni, a vyslechli jsme si rozhovor mezi dvěma kamarádkami.
V letošním ročníku soutěže bylo možno soutěžní příspěvky natočit předem a této možnosti využilo hned několik soutěžních týmů. Byl to určitě nový prvek, který vnesl do soutěže osvěžení a nápaditost, vždyť žijeme v moderní době a spojení moderní techniky a jazyka se přímo nabízí. Soutěžící si tak vyzkoušeli nejen, jaké je to být herci, ale museli se chopit i rolí režiséra, kameramana, střihače.
A kdo se soutěže zúčastnil?

Za 9.A Michaela Chnúriková s Natálií Bořutovou a Veronika Ševčíková s Petrou Novákovou, za 7.A – Magda Drobná s Petrou Kornasovou.

Svým výkonem nejvíce zaujaly porotu tyto týmy:
6.A – Denisa Holbová, Klára Šipulová, Dominik Kamienski, Julie Kožuszniková, David Seman, Anna Folwarczná + technický tým ve složení Kateřina Pipreková, Klára Škutová, Dalibor Ryš
7.A – Dominika Brzosková, Kateřina Hřivnáčová, Barbora Štajnerová, Filip Kotula + technický tým ve složení Lukáš Gala, Martin Kožusznik, Klára Waclavková, Petr Stodůlka,
8.A – Michal Danel, Jakub Gabrhel, Erik Hawlasek, Martin Novák, Lukáš Delong


Gratulujeme oceněným týmům, chválíme všechny ostatní soutěžící za jejich snahu a už se těšíme na další ročník soutěže!

 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 6351x | Datum: 15.06.2015

Sdílet:

Zobrazeno:2941x

Zobrazeno:2936x

Zobrazeno:3352x

Zobrazeno:2966x

Zobrazeno:3425x

Zobrazeno:3362x

Zobrazeno:2925x

Zobrazeno:3005x

Zobrazeno:3020x

Zobrazeno:2888x

Zobrazeno:2943x

Zobrazeno:2951x

Zobrazeno:3331x

Zobrazeno:3113x

Zobrazeno:2843x

© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací