Kávička s vedením školy č. 1, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání


První „kávička“ s vedením školy                                     


Úterý 6. 11. 2018 bylo pro naši školu zvláštním dnem.

Odpoledne tohoto listopadového dne se totiž uskutečnila první Kávička s vedením školy.

Jaký má vlastně smysl tato akce?

Naše Kávička by měla být podpůrným prostředkem pro zlepšení vzájemné komunikace mezi rodiči, školou a obcí. Její provozování by mělo přispívat k určení vize Základní školy.

Dále by se zde měla probírat témata, která napadnou rodiče, učitele, děti či zástupce obce v průběhu školního roku a která se týkají školy, dětí, výuky, vztahů a všeho, co by se mohlo dotýkat života v naší škole.

Každý rodič si přeje, aby jeho dítě bylo v životě šťastné a spokojené. Samotný pocit štěstí a s tím spojený životní úspěch a spokojenost jsou z největší míry závislé na tom, jak prožíváme den za dnem, a protože spoustu času děti tráví s námi ve škole, chceme, aby byly Vaše děti šťastné, úspěšné a spokojené.

Veškeré nápady jsou vítány a měly by být za vstřícné „kavárenské“ atmosféry diskutovány.

Proto se v tento den setkali společně rodiče, představitelé obce, učitelé a vedení školy.
Po 16. hodině se ve třídě 9. A sešli rodiče - maminky, tatínkové, pan starosta Feber, další představitelé obce, učitelé a za vedení školy I. Ruhswurmová a J. Kowalczyková.
Usadili se, dostali občerstvení, které jim připravili žáci z 9. A, tímto ještě děkujeme paní Tyrlíkové za výborný dortík, který přispěl k dobré atmosféře a program mohl začít.

Irena Ruhswurmová všechny přivítala, vyjádřila dobrou víru v to, že se dá vždy najít se všemi společná řeč a konstruktivní řešení, poděkovala rodičům a představitelům obce za zájem o dění v naší škole a představila všem zúčastněným akce, které se na naší škole uskutečnily, nebo nás ještě čekají.

Poté se rozběhla diskuze, mimo jiné se dotkla například zařazování environmentální výchovy do vyučování, stravování v jídelně, vzdělávání na naší škole a jiných neméně důležitých témat. Čas utekl jak voda a kdyby se škola nezavírala, možná bychom tam seděli doposud.

Děkuji všem rodičům i představitelům obce, že jim nebylo líto svého drahocenného času a přišli mezi nás.

Doufám, že se Vám akce líbila a že se setkala s dobrým ohlasem u všech návštěvníků.

Přijměte proto pozvání na další Kávičku, která se bude konat v druhém pololetí a už teď víme, že Vám představíme novinku ve světě programování – Ozoboty.

Moc se na Vás těšíme.

Přijďte si do naší kavárny popovídat o tom, jak můžete jako rodiče přispět k tomu, aby děti Vaše – naše děti byly spokojené.

Přijďte, budeme vděční za Váš názor.

Za vedení školy Irena Ruhswurmová

 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 1691x | Datum: 25.11.2018

Sdílet:
© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací