Kytičkový den 2019, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání

KVĚTINKOVÝ DEN V ALBRECHTICÍCHCharakteristická žlutá květinka připomíná usměvavé sluníčko. Všichni už vědí, že když v květnu na ulici potkají naše krásné holky a mužné hochy z devítky ve žlutých tričkách, děje se něco dobrého a charitativního.

Ano, opět pomáháme nemocným pacientům s rakovinou. Jako každý rok, i letos „Den proti rakovině“ podpořilo mnoho občanů z Albrechtic, za což jsme velmi vděční.

K úspěšné akci přispěli i naši žáci z 9. A, kteří se stali ve středu 15. května členy tisícihlavého týmu dobrovolníků z celé ČR. Tito dobrovolníci vybírali příspěvky pro sbírku Českého dne proti rakovině. Symbolem sbírky byl žlutý kvítek měsíčku lékařského s meruňkovou stužkou. Dvacátý třetí ročník sbírky doprovázel informační kampaň k prevenci plicních nádorů. Kytiček i informačních letáčků bylo připraveno 985 000 a dobrovolníků se přihlásilo více než 14 000 – z toho 4 žáci z naší školy.

Příspěvek je dobrovolný, minimálně však dvacet korun. Za něj obdržíte symbolický žlutý kvítek," to jste mohli slyšet od Klárky Szurmanové, Žanety Chládkové, Davida Grabowského a Michaela Barona, pokud jste je ve středu v Albrechticích potkali.

Celá akce byla velmi úspěšná. Podařilo se prodat všech 300 kytiček a vybrali jsme za ně

6 498,- Kč

Upřímně děkujeme všem ochotným dárcům, kteří ve středu 15. května sbírku podpořili a ozdobili se tak žlutým kvítkem a vyjádřili svou solidaritu s nemocnými rakovinou a také samozřejmě žákům, kteří tuto sbírku v Albrechticích pořádali.


Tímto velice děkujeme všem dárcům za příspěvky a milá slova, a také našim žákům, kteří kytičky nabízeli, za věnovaný čas a vynaloženou energii.

Tak jsme tedy opět aspoň trochu pomohli dobré věci a za rok můžeme znovu!

Irena Ruhswurmová 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 1323x | Datum: 02.06.2019

Sdílet:
© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací