Ledová Praha 2016, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledáváníLEDOVÁ PRAHAV době pololetních prázdnin 29. 1. – 31. 1. 2016 se 22 žáků naší školy vydalo v rámci akce Ledová Praha poznávat krásy a zajímavosti našeho hlavního města.

Náš první výlet po Praze vedl kolem Černínského paláce, Lorety na Hradčanské náměstí a na Pražský hrad.

Prohlédli jsme si chrám sv.Víta,Václava a Vojtěcha, Starý královský palác s gotickým Vladislavským sálem, nejstarší kostel na Pražském hradě Baziliku sv. Jiří a malé domky ve Zlaté uličce. Poté jsme na Staroměstském náměstí zhlédli orloj, pražský poledník a absolvovali komentovanou prohlídku Staroměstské radnice. Pak jsme jeli do Království železnic, kde je největší modelová železnice ve střední Evropě.

Navštívili jsme Zrcadlový labyrint, imaginárium a kaleidoskopické kino Na Můstku.

Druhý den nás čekala návštěva Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, kde nám čestný prezident debrujárů pan doc. RNDr. Zdeněk Drozd, Ph.D., předvedl nevšední fyzikální experimenty.

Pak jsme navštívili Národní památník na Vítkově, Vyšehrad a prohlédli si Slavín. V kostele Panny Marie Vítězné byla k vidění soška Pražského jezulátka i jeho vzácný šatníček. Prošli jsme se kolem Lennonovy zdi, po Mostě zamilovaných s množstvím připevněných zámků, kolem uměle vytvořené strouhy Čertovka na Kampu. Přes Karlův most jsme přišli do Muzea Karlova mostu a vydali se na plavbu po Vltavě.

Poslední den jsme zamířili k Národnímu muzeu a soše Svatého Václava. Prošli jsme Václavské náměstí. Na nábřeží Vltavy jsme krmili racky a navštívili Muzeum Bedřicha Smetany a Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur. Ze Staroměstského náměstí jsme se vydali Celetnou ulicí k Prašné bráně kolem Obecního domu k oblíbenému místu rozchodu, k Paladiu.

Se spoustou dojmů a zážitků jsme mířili zpátky domů.

Ledová Praha se nám vydařila a rádi na ni budeme vzpomínat.
Mgr. Miriam Charvátová

Video z Ledové Prahy, jehož autorem je Jakub Gabrhel z 9. A:


www.youtube.com/watch 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 3792x | Datum: 27.02.2016

Sdílet:
© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací