Soutěž na SŠTO Lidická, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

SŠTO Lidická, Havířov – Šumbark

Ve středu 5. února nás pozvali ze SŠTO v Havířově, kde pro nás připravili den se studenty ze zahraničí.

Žáci 2. stupně měli možnost si jednak prohlédnout školu a seznámit se s nabídkou oborů,

které zde nabízejí, ale také vyzkoušet svou znalost angličtiny.

Každou třídu doprovázel na jednotlivých stanovištích jeden ze studentů školy a také jeden nebo dva zahraniční studenti, se kterými měli naši žáci možnost konverzovat v angličtině.

Studenti přijeli z Turecka, Indonésie, Číny a Ukrajiny a na závěr celého dopoledne si připravili zajímavé prezentace o svých domovských zemích.

Vše probíhalo samozřejmě v angličtině, ale zároveň každý ze studentů zařadil do své prezentace i několik slovíček nebo základních frází v rodné řeči, což bylo určitě zajímavým zpestřením.

Neméně zajímavé bylo vyzkoušet si praktické činnosti – výměnu kola na autě, zatloukání hřebíků, skládání dřevěné stoličky, výrobu píšťalky z plechu nebo skládání trubek do trojrozměrného modelu.

Všechny činnosti probíhaly na čas a po sečtení nejlepších časů byly vyhlášeny třídy, které skončily na prvních třech místech.

Obě šesté třídy měly stejný čas a umístily se na 3.místě, na 2. místě skončila třída 8.A a vítězem se stala třída 7.A, jejíž žáci získali drobné odměny.

Tento den byl určitě přínosem pro starší žáky, kterým mohl pomoci při rozhodování o jejich budoucím profesním směřování, a pro všechny znamenal možnost otestovat si své jazykové dovednosti.

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 163x | Datum: 08.02.2020

© 2014 - 2020 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.