Techniáda, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání

Soutěž Techniáda

Stejně jako v předcházejících letec byli pozváni žáci 9. třídy naší Základní školy v Albrechticích na soutěž do Střední školy elektrotechniky a strojírenství v Havířově – Šumbarku. Tato soutěž se nazývá Techniáda a uskutečnila se 9. prosince 2016.

Všechny děti z posledního ročníku základní školy se chystají v letošním roce opustit školní lavice a nastoupit do pro ně nových oborů na středních školách. K tomuto účelu pořádají některé střední školy zajímavé prezentační akce, jako byla například soutěž Techniáda.

Žáci rozděleni do menších skupinek se seznamovali s tamějšími středoškoláky, kteří je provázeli celou akcí, přičemž poznávali prostory školy, plnili úkoly, jež vyplývaly ze studijních oborů. Naši deváťáci si například vyzkoušeli, jak sestavit počítač podle nápovědy, poznat jeho části, mikropájkou svařit rezistory k měděné desce, přes počítač zapojit obvod tak, aby se rozsvítila žárovička, zastrkávali šrouby do správných děr či skládali obrazy z kostek.

Také měli možnost si zasportovat, jelikož sport je nedílnou součástí výuky na této škole. Vyzkoušeli si trenažer veslování, trefovali se do různě velkých branek malým florbalovým míčem a zvládali spoustu jiných zajímavých úkonů. Po namáhavém dni se měli možnost občerstvit v jídelně tamní školy.
Za nejlépe vykonané činnosti si domů odnesli ti nejlepší z každé skupinky robotického pavouka, kterého si ovšem museli sami sestavit.

Naši žáci ohodnotili Střední školu elektrotechniky a strojírenství v Havířově – Šumbarku velmi pozitivně, stejně jako celou zdařilou akci, vstřícné studenty i jejich usměvavé vyučující.
Bára Štajnerová, Aleš Hackenberg a Petr Stodůlka byli žáky, kterým se nejvíce dařilo.

Táňa Pawerová

 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 3529x | Datum: 04.01.2017

Sdílet:
© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací