Třídíme odpad, Základní škola a Mateřská škola Albrechtice

Fulltextové vyhledávání

Koordinátor: Barbora Kajfošová

Třídíme odpady v rámci RecyklohraníNaše škola se zapojila do školního recyklačního programu Recyklohraní. Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO-KOM, které zajišťují sběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení, baterií a obalů. Recyklohraní, si klade za cíl realizaci zpětného odběru těchto odpadů spojený s osvětovou činností v problematice nakládání s odpady v České republice. Hra probíhá pod záštitou ministra školství.


V rámci projektu Recyklohraní je naše škola vybavena sběrnou nádobou na použité baterie a dále také E-boxem, určeným ke sběru použitého drobného elektrozařízení.

Každý žák může do školy nosit nepotřebné drobné elektrospotřebiče (například starý mobil, kalkulačku, telefon, elektrohračku, drobné počítačové vybavení, discman nebo MP3 přehrávač), baterie a akumulátory.

Naši žáci také plní řadu úkolů. Již jsme vyplňovali dotazníky z oblasti třídění a recyklace odpadů. Zapojili jsme se také do výtvarné soutěže. Všechny další úkoly postupně zadávají organizátoři projektu.
Za nasbírané vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení a splněné úkoly získá naše škola body, za něž žákům budeme moci pořídit různé učební pomůcky, hry i vybavení pro volný čas. Katalog odměn a další informace o projektu jsou Vám k dispozici na www.recyklohrani.cz.

Do Recyklohraní se můžete zapojit všichni! Stačí jen dětem věnovat vybité baterie či vysloužilé drobné elektrospotřebiče. Zajistíte tak jejich recyklaci a pomůžete získat body na nákup odměn, z kterých budou mít jistě vaše děti velkou radost. Proto prosím, myslete na nás a pomozte dělat dětem radost.


 

Autor: Admin ZŠ Albrechtice | Počet přečtení: 4780x | Datum: 01.11.2014

Sdílet:
© 2014 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Kontaktní informace

Základní škola a Mateřská škola Albrechtice
Školní 20, 735 43 Albrechtice

Telefonní čísla:
596 428 447
773 240 460Více informací